Спецможливості
Новини

ФАО прогнозує рекордний збір яблук в Україні в 2018 році

15.01.2018
1587
ФАО прогнозує рекордний збір яблук в Україні в 2018 році фото, ілюстрація
ФАО прогнозує рекордний збір яблук в Україні в 2018 році

Якщо не буде повторення ситуації з приморозками на початку травня, які випадають в середньому раз на 7-10 років, у 2018 році в Україні можливий рекордний збір врожаю яблук. Про це повідомив економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак на своїй Facebook-сторінці, пише propozitsiya.com.

Що ж до поточного сезону, то на думку економіста, яблуко буде дорожчати, що призведе до стрімкого зниження внутрішнього споживання, який в травні цього року буде найнижчим за останні п'ять років.

Однак, зростання цін на яблуко повинно простимулювати попит на черешню, суницю садову та інші ранні ягоди, які в такому випадку стають хорошою альтернативою.

А от щодо нового сезону, то за прогнозами Андрія Ярмака ціни на яблука можуть впасти настільки, що ледве будуть перекривати поточні витрати. Але тут багато буде залежити від ефективності виробництва та, особливо, маркетингу.

«Маркетинг – основний пріоритет. Причому, маркетинг має бути професійним, а не базарним, типу "у нас найсмачніші або найчистіші яблука в світі", бо брехня не продається», - пояснює фахівець.

Як приклад правильного маркетингу він наводить Чилі, яка продає свій імідж "найчистішого" виробника плодоовочевої продукції, бо є ідеально ізольованою країною: Тихий Океан, пустеля Атакама, Анди та Антарктида оточують країну з різних боків. Країна також має дуже жорстку систему відслідковування всіх обробок, і власний, значно жорсткіший стандарт ChiliGAP.

«А "найсмачнішими в світі" свої яблука вважають всі без виключення країни. Тому це – абсолютно безперспективний аргумент», -  підсумував екноміст.

Експерт також констатує, що зусилля з диверсифікації експорту в поточному сезоні завмерли і це негативно впливає на дохід вітчизняних виробників.

«Шкода, бо саме цього сезону можна було б виходити на нові ринки найбільш успішно, адже проблеми з пропозицією – в усіх країнах. Відповідно, в кінці року знову почнемо шукати нових покупців, але буде трошки пізно», - повідомив він.

Таке запізнення він пояснює зростанням виробництва у поточному році в країнах «нового ЄС», зокрема в Польщі, і відновленням виробництва, як мінімум до обсягів 2016 року в інших країнах Євросоюзу.

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0