Спецможливості
Новини

ФАО опублікувало індекс продовольчих цін за березень

08.04.2019
953
ФАО опублікувало індекс продовольчих цін за березень фото, ілюстрація

У березні 2019 року Індекс цін на продовольчі товари* ФАО (ІЦПФ) залишався на стабільному рівні: його середнє значення склало майже 167 пунктів та як і раніше близько до максимального рівня серпня 2018 року. Різке зростання цін на молочну продукцію та незначне зростання цін на м'ясо були компенсовані зниженням котирувань на зернові, масла і цукор. В результаті середнє значення ІЦПФ практично не змінилося в порівнянні з лютим, при цьому воно виявилося на 3,6 відсотка нижче, ніж за той же період минулого року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ФАО.

У березні середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 164,8 пункту, що на 2,2 відсотка (3,7 пункту) нижче лютневого показника, і практично зрівнялося з рівнем березня 2018 року. Серед основних зернових культур найзначніше знизилися ціни на пшеницю, що пов'язано з наявністю великих експортних запасів і слабким попитом, особливо на американську пшеницю, а також в цілому сприятливими видами на врожай цього року. Крім того, знизилися ціни на кукурудзу: цьому сприяла як наявність значних експортних запасів, так і прогнозований багатий врожай в Аргентині. Міжнародні ціни на рис в березні виросли незначно: зростання попиту на японські і низькосортні індійські сорти було частково знівельоване слабким попитом на рис нового врожаю в цілому.

У березні середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО склало 127,6 пункту, що на 5,9 пункту (4,4 відсотка) нижче показника минулого місяця і в основному пояснюється зниженням цін на пальмову, соєву та рапсову олії. Після трьох місяців зростання поспіль міжнародні ціни на пальмове масло в березні пішли вниз внаслідок очікуваного слабкого імпортного попиту і збільшення запасів в основних країнах-виробниках. Котирування соєвого масла також знизилися, оскільки сприятлива кон'юнктура, що склалася, призвела до збільшення обсягів виробництва в Сполучених Штатах, в той же час ціни на рапсову олію досягли мінімального рівня за останні 11 місяців внаслідок збільшення запасів ріпаку в Канаді і сприятливих видів на урожай в Чорноморському регіоні.

«Середнє значення Індексу цін на м'ясо* ФАО в березні склало 162,5 пункту, що незначно (0,6 пункту або 0,4 відсотка) вище його переглянутого лютневого рівня; таким чином, зберігається  тенденція до помірних коливань цін на дану продукцію. Незважаючи на збільшення пропозиції з боку основних постачальників, котирування свинини, яловичини і м'яса птиці в березні кілька зміцніли, що пояснюється різким зростанням імпортного попиту, особливо в Китаї. Разом з тим ціни на баранину продовжили зниження третій місяць поспіль внаслідок наявності значної експортної пропозиції в Океанії.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО продовжило збільшуватися третій місяць поспіль і в березні досягло 204,3 пункту, що на 11,9 пункту (6,2 відсотка) вище лютневого рівня. Міжнародні ціни на вершкове масло, незбиране сухе молоко і сир в березні виросли: цьому сприяв високий імпортний попит в очікуванні зниження експортного пропозиції з боку Океанії внаслідок сезонного зниження обсягів виробництва молока. У той же час ціни на знежирене сухе молоко дещо знизилися в порівнянні з високими рівнями лютого, що пов'язано з уповільненням попиту на поточні поставки.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в березні 2019 року склало 180,4 пункту, що на 3,8 пункту (2,1 відсотка) нижче від рівня лютого 2019 року. Дане зниження пов'язане з більш високим, ніж очікувалося раніше, урожаєм в основних країнах-виробниках. За прогнозами, Індія потіснить Бразилію в якості найбільшого виробника цукру в світі: згідно з останніми оцінками в період з жовтня 2018 року по січень 2019 року обсяги виробництва зросли на 8 відсотків у порівнянні з тим же періодом попереднього сільськогосподарського сезону. Крім того, додатковий знижувальний тиск на світові ціни на цукор надало ослаблення обмінного курсу бразильського реала.

*На відміну від інших груп товарів, більшість цін, використовуваних при розрахунку Індексу цін на м'ясо ФАО, було невідомо на момент підрахунку і опублікування Індексу продовольчих цін ФАО; тому вартісне значення Індексу цін на м'ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це вимагає суттєвого коригування остаточного значення Індексу цін на м'ясо ФАО, що в свою чергу може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0