Спецможливості
Новини

Європейський ринок очікує сезону імпорту цибулі з Єгипту

15.01.2019
1142
Європейський ринок очікує сезону імпорту цибулі з Єгипту фото, ілюстрація

Такі тенденції можуть зруйнувати плани українських виробників, тому, що ціни в ЄС та Азії б’ють всі рекорди, а українські виробники притримують свою продукцію для подальшої продажі за більш вигідною ціною. Така поведінка обумовлена послабленням експортного попиту в країнах Африки і  очікуванням  появи в Європі  перших великих партій свіжої цибулі  з Єгипту. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на портал «Інфо-Шувар».

Виробники цибулі в Єгипті, в свою чергу, будують досить амбітні плани щодо європейського ринку і це впливає на ціни продукції, збирання якої тільки-но  розпочинається в країні. Поки що, єгипетські виробники сфокусовані на внутрішньому ринку  і ринку країн Близького Сходу, а вже на початку лютого, перші великі партії цибулі з’являться на ринку країн Європи.  Перші партії цибулі врожаю 2019 року виробники Єгипту пропонують, в середньому, по $0,20/кг або 0,17 EUR/кг. Така ціна є на 25% вищою  від початкової ціни минулого року. Але цього року, через брак пропозиції власної цибулі  на ринках Європи, вона вимушена була суттєво збільшити її імпорт. Цим  скористались  країни Азії, насамперед, Узбекистан та Казахстан.

Сьогодні на ринку Польщі імпортна цибуля пропонується по 0,35-0,40 EUR/кг, приблизно за такими ж цінами продають цибулю польські виробники.  На гуртовому ринку «Броніше» у Варшаві цибуля пропонується по 0,45-0,50 EUR/кг , така вартість є рекордно високою, в січні минулого року цибуля в Польщі коштувала в 3-3,5 рази дешевше. Схожа ситуація сьогодні і в Україні, яка теж активно імпортує цибулю із Азії.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0