Спецможливості
Новини

EuroTier: інноваційні рішення для прогресивних тваринників

05.10.2010
829
EuroTier: інноваційні рішення для прогресивних тваринників фото, ілюстрація

На початку вересня в Москві відбулася прес-біржа напередодні відкриття одного з найбільших осередків інноваційної діяльності в сфері тваринництва - виставки EuroTier.

На початку вересня в Москві відбулася прес-біржа напередодні відкриття одного з найбільших осередків інноваційної діяльності в сфері тваринництва - виставки EuroTier.

Щоб успішно розвиватися, потрібно вчасно зрозуміти, які технології тепер найбільш затребувані. Кожне господарство потребує індивідуального вирішення. Велика експозиція EuroTier дасть змогу здійснити глибокий моніторинг сучасних тенденцій, порівняти продукти за якістю, ціною та прийнятністю умов кожного сільгоспвиробництва.
Під час проведення прес-біржі голова інноваційної комісії, професор аграрного університету м. Кіль Еберхард Хартунг поділився своїм баченням еволюції інновацій у галузь тваринництва. "Інноваційний розвиток тваринництва здійснюється за чотирма основними напрямами: вдосконалення біологічних і технічних процесів, раціональне використання праці та оптимізація управління технікою, - зазначив професор у своєму виступі.
Говорячи про вдосконалення технічних процесів, пан Хартунг наголосив, що спрямовуючою ланкою в розвитку тваринництва є автоматизація процесів у галузі, а саме: впровадження точного тваринництва. Завдяки використанню електроніки, датчиків, спеціального програмного забезпечення й комп'ютерів, можлива точна ідентифікація окремих тварин, що дає можливість здійснювати індивідуальне обслуговування худоби. Уже тепер на практиці застосовують автоматичне годування з індивідуальним дозуванням корму, використовують електронні системи контролю руху тварин для визначення хворих з-поміж них чи тварин в охоті, автоматично документують індивідуальну молочну та м'ясну продуктивність, а також якість молока і м'яса. Подальший розвиток таких систем буде спрямовано на універсалізацію, що зумовить сумісність різних систем і, як наслідок, допоможе порівнювати зібрані дані й охоплювати весь виробничий ланцюжок.
Проаналізувавши всі прогресивні новинки обладнання, яке вже є на ринку й буде представлене на виставці EuroTier, професор Хартунг зазначив, що збір та аналіз інформації здійснюватимуть не тільки на підприємстві, а й можна буде обмінятися інформацією із зовнішніми партнерами. Наприклад, з бійні дані передаватимуться на головний комп'ютер, що дасть можливість, за результатами обробки туші, оцінити м'ясні якості кожної окремої тварини й зробити відповідні висновки про економічну ефективність та оптимізацію виробничих процесів на фермі.

Які компанії і що
експонуватимуть
на виставці
На прес-біржі було представлено кілька зарубіжних компаній, зокрема: австрійську компанію Schauer Maschinenfabrik GmbH & Co. KG, німецькі - Big Dutchman International GmbH, Leiber GmbH, Spitzer Silo-Fahrzeugwerke GmbH, HIMEL Maschinen GmbH & Co.KG, GEA WestfaliaSurge GmbH та ЗАО "Колнаг", італійську - Milkline S.R.L., чеську компанію BAUER TECHNICS s.r.o, голландську - Trioliet Mullos B.V та ТОВ "Ветфарм".
Ігор Лавришко, представник російського офісу компанії Schauer, що неодноразово була нагороджена золотими медалями на EuroTier, розповів про те, які новинки компанія представить на виставці цього разу. Серед презентованих десяти новинок будуть такі: Argus Monitoring System (управління свинями та функціональний контроль), Argus Location System (система розпізнавання тварин і розподілу свиноматок), TOPO і SPOTMI -Windows CE (рідке годування та програмне забезпечення для нього), Energy+Feeder (система автоматичного згодовування рослинної олії для підсисних свиноматок) тощо.
Представила свою експозицію також GEA WestfaliaSurge GmbH. За словами генерального директора в Росії Бьорну Дрекслер, працівник сучасної ферми має поєднувати в собі три основні якості: менеджера, здатного аналізувати й цілеспрямовано використовувати зібрану інформацію; зоотехніка, який розуміє тварин, та інженера й програміста, котрий розуміється на техніці й програмному забезпеченні.
А майбутнє молочного скотарства Бьорн Дрекслер бачить в промисловому утриманні тварин на великотоварних фермах. При цьому безприв'язне утримання переважатиме, доїння здійснюватимуть насамперед з використанням доїльних залів типу "Карусель", оскільки ці технології вже тепер виявили себе як найбільш економічні. Що стосується прив'язного утримання, пан Дрекслер вважає, що ця технологія застаріла, це вже далеке минуле для молочного скотарства. А в найближчі 20 років прив'язне утримання корів буде замінено на безприв'язне, тому в GEA WestfaliaSurge GmbH немає інноваційних рішень для такого типу ферм. За словами Бьорна Дрекслера, подальша автоматизація процесів у тваринництві впевнено прокладатиме собі шлях, тож у майбутньому ферму в кілька сотень голів зможуть обслуговувати дві-три людини.

Що ж цікавого буде
на виставці?
Понад 1800 експонентів із 46 країн представлять свої інноваційні рішення для прогресивних тваринників. Уся виставка розміститься в дев'яти павільйонах на площі в 170000 кв. м, або, мовою сільгоспвиробників, на 17 гектарах.
Особливо унікальні тематичні експозиції EuroTier, у рамках яких демонструються сучасні технології для окремо взятих сфер виробництва. Цього року буде приділено пильну увагу двом темам. Перша з них висвітлює "Підвищення рівня відтворення молочного стада". Двадцять три компанії продемонструють техніку й технології для підвищення відтворної здатності корів завдяки оптимізації таких виробничих процесів, як спостереження за стадом, виявлення охоти, запліднення, період після отелення та годування. Другу тему присвячено груповому утриманню свиноматок. Відвідавши спеціальну експозицію "Здорові свиноматки за утримання в групах", фахівці ознайомляться з ключовими чинниками успішного утримання свиноматок у групах, особливо з обладнанням для приміщень із методами спостереження за станом здоров'я та індивідуального годування тощо.
Широко буде представлено розділ виставки, присвячений біоенергетиці (під брендом BioEnergy Decentral): 470 компаній продемонструють своє обладнання, потрібне для виробництва й використання тепла, електроенергії та палива.
Важливою частиною EuroTier буде ділова програма, яка стане перехрестям для обміну досвідом з колегами з усього світу. Інвестори й керівники господарств, які займаються виробництвом молока, свинини, м'яса птиці та яєць, зможуть узяти участь у міжнародних конгресах "Молочне скотарство", "Свинарство" і "Птахівництво", які відбудуться в рамках EuroTier. На цих заходах представники різних континентів планети - від Америки до Японії - поділяться своїм досвідом і баченням перспектив розвитку тваринництва з урахуванням ситуації на світових ринках молока, свинини, м'яса птиці та яєць.
Найближчим часом інноваційна комісія затвердить імена переможців виставки, які за новітні розробки будуть нагороджені на EuroTier золотими й срібними медалями. Тож уже в листопадовому номері читачі журналу "Пропозиція" зможуть прочитати цю інформацію на сторінках нашого видання.

Іванна Гринюк

Інтерв'ю
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее

1
0