Спецможливості
Новини

Якщо раптом сарана?

17.07.2019
907
Якщо раптом сарана? фото, ілюстрація

Як ми нещодавно писали, в Україні почалося нашестя сарани. Заступник керівника департаменту продуктів та сервісів компанії "UKRAVIT", кандидат сільскогосподарських наук Сергій Сальніков нагадує, що сарана — поліфаг, тобто пошкоджує усі польові, городні, овочеві, баштанні, садові та лісові культури, а також шкодить травам на сінокосах і пасовищах. «У спекотну пору доби цього шкідника можна знайти там, а також у хащах очерету», — додає він.

ЕПШ, за словами С. Сальникова, складає 1,5–2 гусені на рослину. За перевищення цього рівня він радить застосовувати Хлорпірівіт-агро нормою 1­–1,2 л/га або Антикліщ Макс у кількості 0,8 л/га.

Керівник відділу регіонального маркетингу ТОВ «Байєр» Ігор Тарушкін додав, що в Казахстані й Узбекистані, де, на відміну від України, проблеми з сараною виникають регулярно, тому накопичили багатший досвід боротьби з цим шкідником, дуже добре спрацював Конфідор в суміші з інгібітором синтезу хітину (наприклад, Матч).

Як пояснив Сергій Сальников, захист посівів від саранових розпочинають за масової появи личинок першого віку. Він зазначив, що основну масу личинок стадних саранових слід ліквідувати до закінчення розвитку третього-четвертого віків, щоб до окрилення саранчуків завершити хімічні заходи. Обробки проводять вранці та ввечері, при температурі повітря не вище +250С, коли комахи знаходяться на рослинах. Норма витрати робочого розчину — 200–300 л/га.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Ключові слова: сарана, Україна

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0