Спецможливості
Новини

Якщо Україна залишиться аграрною країною, це призведе до тотальної деградації

13.05.2017
3030
Якщо Україна залишиться аграрною країною, це призведе до тотальної деградації фото, ілюстрація

Якщо Україна залишиться аграрною країною, це призведе до тотальної деградації. Результатом збереження тієї політики, яку ми здійснюємо сьогодні, може стати тільки остаточне руйнування залишків промисловості в країні та перехід до моделі національної економіки, всього лише, у вигляді сільськогосподарського виробника, пише propozitsiya.com з посиланням на hvylya.net.

Однак ця модель національної економіки не потребує такого численного населення для забезпечення виробництва продукції (яке до того ж і так вже сильно знизилося). Автоматизація та роботизація сільгосптехніки, яка сьогодні відбувається в усьому світі, дозволить числом не більше 2-3 млн осіб підтримувати необхідну інфраструктуру сільськогосподарського виробництва та ефективно збирати урожай. Таким чином, Україна чекає тотальна депопуляція в наступні 30 років.

Єдиною можливістю повернути цей тренд деградації країни назад є проведення нової промислової політики з побудови сучасного українського суспільства, в рамках четвертої промислової революції, яка відбувається сьогодні в світі.

Для цього потрібно привести до влади справжніх технократів. Тільки технологічний розвиток країни «зверху» може стати тим драйвером розвитку, яке переламає існуючий сьогодні негативний і деструктивний тренд щодо національного промислового розвитку.

Для створення нових виробництв критичним є існування в країні наукових і інженерних шкіл. Тому сьогодні держава повинна почати серйозну підтримку прикладної науки та інженерної освіти. Фінансування їх повинно носити пріоритетний характер. Робити це в існуючій сьогодні в Україні вищій школі - нереально. Вона морально застаріла назавжди. Необхідно створювати нові технопарки, де практики-інженери навчатимуть і аспірантів, і молодих інженерів.

Коли буде створено основу нової промислової бази, можна буде перейти і до основи нових сучасних технологічних університетів.

Починати необхідно зі створення декількох технологічних парків у країні. Там же, у виробничому процесі без відриву від нього навчати молодих фахівців, як робить це сьогодні IBM, яка різко знизила освітні вимоги при прийомі фахівців на роботу: їх вміння для IBM важливіше їх формальної освіти. Саме вони повинні стати основою нової економіки.

Це буде зробити вкрай нелегко, бо в даний момент в світі подібне намагаються зробити в сотнях технологічних парків від Бостона до Хошиміну. Але робити це ми будемо не «з нуля»: українські програмісти знаходяться сьогодні на провідних місцях у світі; наші студенти регулярно завойовують провідні місця на шахових, математичних і фізичних світових олімпіадах.

І обов'язково це повинна бути воля проактивних еліт, спрямована «зверху-вниз», як це було завжди в світі в історії успішного наздоганяючого розвитку.

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0