Спецможливості
Новини

ЄС-ринок свіжоморожених ягід відкрито для України, — УКАБ

07.12.2016
1220
ЄС-ринок свіжоморожених ягід відкрито для України, — УКАБ фото, ілюстрація
Обсяг виробництва ягід в країнах ЄС і країнах - найбільших постачальників ринку Європи щорічно зростає в середньому на 6,2% за останню п'ятирічку

Ринок свіжоморожених ягід в ЄС відкритий для українського виробника - таку думку висловив у своєму блозі експерт аграрних ринків УКАБ Олександр Донченко на AgroPortal.ua, пише propozitsiya.com.

За його словами, Україна вже досягла певних успіхів на європейському ринку свіжих і підготовлених ягід. Так, в 2015 р. українські підприємства відправили в ЄС-28 651 т суниці свіжої і замороженої - на загальну суму $ 944,7 тис. Інших ягід, таких як малина, ожина, плоди шовковиці та гібрид ожини з малиною , Україна експортувала в ЄС-28 5154 т, на $ 6,8 млн. Експорт українських ягід свіжих і підготовлених, крім суниці, становить левову частку експорту ягід в ЄС-28, а саме - близько 84% за вартістю і обсягами. Якщо в 2014 р. Україна експортувала в ЄС ягід тільки на € 3,4 млн (близько $ 4,3 млн), то в 2015 р - на $ 7,7.

Левова частка ринку - близько 72% виробництва в ЄС-28, ягід свіжих і підготовлених або заморожених, займає суниця. Середньорічне зростання виробництва в країнах-лідерах зберігся на рівні 7,1%. Тому на ринку свіжої та замороженої суниці буде посилюватися конкуренція між виробниками Іспанії, Польщі, Італії, Німеччини та Великобританії.

Обсяг виробництва ягід в країнах ЄС і країнах - найбільших постачальників ринку Європи щорічно зростає в середньому на 6,2% за останню п'ятирічку. Причина цього загальноєвропейського тренду - збільшення уваги до культури споживання і зміни дієти в сторону продуктів з низьким доданим цукром, екологічних та локальних продуктів, а також продуктів, готових до вживання в свіжому вигляді, каже експерт.

Низька насиченість ринку в ЄС сприяє тому, що ціни імпорту зростають швидше, ніж фізичний обсяг торгівлі. Це свідчить про гарні перспективи для українського виробника на цьому ринку, констатує О.Донченко. Слідом за зростанням глобального попиту на ягоди підвищуються і ціни експорту.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0