Спецможливості
Новини

«ЄС» і «Голос» вимагають створити робочу групу, що доопрацює законопроєкт про ринок землі

14.11.2019
609
«ЄС» і «Голос» вимагають створити робочу групу, що доопрацює законопроєкт про ринок землі фото, ілюстрація

Фракції партій «Європейська солідарність» і «Голос» висловили ініціативу щодо створення робочої групи з доопрацювання законопроєкту про ринок землі під час підготовки його до другого читання.

Заявила з трибуни парламенту співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Ми звертаємося до Голови Верховної Ради пана Разумкова з вимогою своїм дорученням негайно створити робочу групу щодо доопрацювання законопроєкту про ринок землі до другого читання. Мають бути враховані обов’язково позиції всіх політичних сил, які так само вважають, що в законопроєкті про ринок землі має бути враховано таке: захистити українця — власника землі встановленням мінімальної ціни на сільськогосподарську землю на рівні, не нижчому за еквівалент 2-3 тисяч доларів за гектар», — наголосила Геращенко.

Вона додала, що фракція «ЄС» також виступає категорично проти концентрації в одних руках землі площею 200 тисяч гектарів, яка, за її словами, «зафіксована лобістом великого агрохолдингу, який представлений в «Слузі...».

Третім дуже важливим моментом, наголосила політик, є те, що у проголосованому законопроєкті відсутні застереження, які не дозволять скуповування землі, особливо на прикордонних територіях, представниками країни-агресора.

«Також дуже важливе питання — запровадження механізму ретельної перевірки походження грошей, за які купується сільськогосподарська земля, і важливо передбачити механізм вилучення землі у власника у разі злочинного та недбалого ставлення до неї», — наголосила Геращенко.

 

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0