Спецможливості
Новини

Ера цифри. Технології аналізу залишать без роботи HRів

07.08.2017
1232
Ера цифри. Технології аналізу залишать без роботи HRів фото, ілюстрація
Фото Flickr

Технології аналізу даних уже здатні виконувати роботу рекрутерів, знаходячи співробітників з аналізу лексики в резюме і профілів у соціальних мережах. Вони перетворюють інформацію на цінний актив, який забезпечує істотне повернення інвестицій для компаній, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

Китайський стартап Seedlink, у якому працює менш ніж 100 осіб, зумів залишити без роботи сотні рекрутерів, що працюють на Coca-Cola, L'Oreal й інші великі корпорації. Він створив сервіс, який аналізує лексику резюме і сторінки в соцмережах потенційних кандидатів і пропонує компаніям запрошувати на співбесіду найбільш гідних з них.

Це один з прикладів використання data science - прогнозної аналітики, що обробляє цифрові дані. Надалі вона застосовуватиметься все ширше, зазначає Михайло Сальніков, стратегічний партнер шведського банку Nordea. І компаніям зараз життєво важливо інвестувати в такі сервіси. Вони з кожним роком стають все доступнішими.

Світ стоїть на порозі ери data science. Цьому сприяють три фактори. По-перше, зростання обсягу оцифрованих даних. У 1987 році він становив вісім гігабайт по всьому світу і вільно б помістився на сучасну флешку. Сьогодні обсяг цифрових даних збільшився до 10 зеттабайт (10 трильйонів гігабайт). А протягом наступних чотирьох років ця цифра зросте в чотири рази.

По-друге, вартість зберігання даних стрімко падає. У 1981 році Apple випустив на ринок жорсткий диск об'ємом 5 мегабайт за ціною $ 3500 або $ 700 за мегабайт. Сьогодні вартість зберігання у 35 тис. разів менша - лише 0,02 цента за мегабайт.

І по-третє, вартість обробки цифрової інформації також знижується щороку. Якщо у 2002 році на проект з розшифровки геному людини було витрачено $ 100 млн, то сьогодні компанії повністю розшифрують вашу ДНК у мільйон разів дешевше - трохи більше ніж за $ 100.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0