Спецможливості
Новини

Епопея з СВК «Новоселицький»: рейдери вигадали новий прийом

07.04.2021
1915
Епопея з СВК «Новоселицький»: рейдери вигадали новий прийом фото, ілюстрація

У справі про захоплення майна СВК «Новоселицький» (с. Вільшанська Новоселиця Васильківського р-ну поблизу Києва) виник новий несподіваний поворот. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт ГО «Бізнес-Варта».

Господарський суд (!) м. Києва рішенням від 22 березня ц. р. у справі № 910/4445/21 в якості забезпечення позову зупинив рішення Міністерства юстиції про скасування реєстраційних дій «чорного» реєстратора, які призвели до зміни керівника СВК «Новоселицький» і виведення з кооперативу всіх наявних активів і 1000 га землі, а заодно заборонив Міністерству юстиції виконувати дане рішення.

В ГО «Бізнес-Варта» назвали винесення ухвал про забезпечення позовів шляхом зупинення дії наказів Міністерства юстиції України про скасування реєстраційних дій, підписанню яких передує рішення Колегії цього ж Міністерства (Офісу протидії рейдерству), одним з недавніх «ноу-хау» рейдерів. Як прокоментували в ГО «Бізнес-Варта», звернувшись до господарського суду, рейдери знехтували законодавчими вимогами щодо судочинства та юрисдикції. Адже публічно-правові спори, в тому числі й щодо скасування актів суб’єктів владних повноважень, яким точно є міністерство юстиції як орган державної влади, є юрисдикцією судів адміністративного судочинства.

По-перше, інститут забезпечення позову покликаний попередити істотне ускладнення чи унеможливлення у майбутньому виконання рішення суду, щоб забезпечити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Проте в описаній ситуації, як розповіли в ГО «Бізнес-Варта», ухвала про забезпечення позову є фактично вирішенням справи по суті ще до стадії дослідження обставин та доказів судом, що є грубим порушенням процесуальних норм законодавства України та призводить до дисбалансу сторін у судовому процесі.

По-друге, такого роду рішення суду, на думку ГО «Бізнес-Варта», є прямим втручанням у повноваження та дискрецію Міністерства юстиції України, дискредитацією головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, в тому числі, у сфері державної реєстрації.

По-третє, такого роду рішення суду йдуть у розрізі із основним правовим принципом — принципом верховенства права, відповідно до якого ніхто не може бути покараним державою, крім як за порушення закону.

«У якості висновку залишається констатувати, що практика винесення схожих рішень суду, не лише ускладнює встановлення справедливості та відновлення законних прав та інтересів постраждалих від незаконних реєстраційних дій, а в цілому спотворює інститут судового захисту як такого», — резюмують у ГО «Бізнес-Варта».

Інтерв'ю
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0