Спецможливості
Новини

Енергетичні культури можуть замінити річний видобуток газу в Україні

02.06.2017
4344
Енергетичні культури можуть замінити річний видобуток газу в Україні фото, ілюстрація
При вирощуванні енергетичних культур на 1 млн га та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік.

В Україні є величезний потенціал щодо вирощення енергетичних культур. При відповідних середніх показниках завдяки рослинам в рік можна замістити майже 20 млрд м3 газу - річний видобуток газу. Про це заявив директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, пише propozitsiya.com з посиланням на energolife.info.

«При вирощуванні енергетичних культур на 1 млн га та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік. Враховуючи, що в країні близько 4 млн га таких малородючих земель, де варто вирощувати енергокультури, то потенційно можна заміщувати близько 20 млрд м3 газу. Це нагода трансформувати країну з імпортера газу в експортера», - повідомив Ю. Шафаренко.

Нагадаємо, що у 2016 році українські газодобувні компанії виробили 20,1 млрд м3 газу. Це на 1% більше, ніж показник 2015 року (19,9 млрд м3).

До 2020 року, згідно з Концепцією розвитку газодобувної галузі України, в Україні має вироблятися 27 млрд м3 газу. Проте у деяких фахівців є сумніви, що вдасться досягти відповідного результату, адже приріст видобування газу має бути не менше 15%.

Але ймовірно, що в Україні все ж почне розвиватися сфера енергетичних культур, і скоро держава стана енергонезалежною. Зокрема, на Полтавщині планують масштабно вирощувати енергетичну культуру. Робитимуть це за рахунок газової ренти, що у 2018 році залишатиметься на місцях.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0