Спецможливості
Новини

Експорт до Африки: можливості і перешкоди

28.11.2017
4240
Експорт до Африки: можливості і перешкоди фото, ілюстрація

До Африки Україна експортує лише 8,5% продукції на суму $3,5 млрд. Тоді як до Європи з нашої країни постачається 34 % продукції. Українські експортери зосередились лише на 5 країнах:  Єгипті, Марокко, Тунісі, Алжирі та Анголі, постачаючи до них пшеницю, кукурудзу, борошно, олію. Ті, компанії, що зможуть почати експорт до інших країн континенту, матимуть конкурентні переваги у майбутньому. Таку думку висловив Артем Гудков, виконавчий директор PanAfrican Trading Alliance, на Третьому конгресі експортерів продовольства у Києві, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Якщо зараз розширити збут товарів, які вже експортуються, на всю Африку, то потенційне збільшення обсягів поставок з України за рік зросли б до $13,5 млрд», — переконаний експерт.

Що ж заважає експортувати українські продукти до чорного континенту? Артем НГудков називає 4 причини:

  1. Брак знань. Українські експортери не дуже охоче вивчають вподобання та потреби ринків, а офіційної статистики по країнах немає. «Потрібно розуміти ринок, структуру експорту-імпорту, регіональні та споживчі властивості кожної із країн, купівельну спроможність, рівень конкуренції тощо. Кожен раз збирати ці дані дуже важко, особисто у мене на це пішло 5 місяців», — наголосив А. Гудков.
  2. Ментальні перепони. Українські підприємства часто сидять і чекають, коли до них хтось приїде і проведе за ручку через усі митні та експортні труднощі.
  3.  Міф, що наші товари найкращі і тому є найбільш конкурентними. Насправді ж зараз можна виграти лише за рахунок ціни.
  4. Корупційні ризики, суперечливе законодавство, складна логістика та митні операції.

Щоб подолати усі ці перепони, виробникам варто об’єднуватися і разом завойовувати африканські ринки: це скоротить і логістичні витрати. «Ангола на рік імпортує борошна більше, ніж Україна експортує за рік, тож борошномелам є сенс згуртуватися», — аргументував цю тезу виконавчий директор PanAfrican Trading Alliance.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее

1
0