Спецможливості
Новини

Експорт української черешні в 2019 році може побити черговий рекорд

24.05.2019
1057
Експорт української черешні в 2019 році може побити черговий рекорд фото, ілюстрація

За інформацією аналітиків EastFruit, в 2019 році врожай черешні в Україні може виявитися рекордним за всю історію. Цьому сприятиме вступ в повне плодоношення нових садів, посаджених в 2012-2018 роках, а також порівняно непогані погодні умови, які, хоч і відстрочили початок збирання врожаю, але поки що не привели до істотних втрат очікуваного валу продукції. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Хороші новини для України надходять в останні дні і з Європи. В Іспанії та Італії холодна погода і надлишкові опади призвели до втрат якості продукції. Відповідно, значно менша частина врожаю черешні потрапляє на ринок і значно більша - йде на переробку. Таким чином ціни на черешню в ЄС утримуються на досить високому рівні.

Затримка початку збирання врожаю також є гарною новиною для України, оскільки експорт української черешні почнеться після того, як Узбекистан практично повністю піде з ринку Росії. Крім того, на той час також завершиться пік експорту черешні з Туреччини, хоча ця країна, завдяки сучасним технологіям збереження якості продукції, залишається на ринку досить тривалий час навіть після закінчення збирання.

«Ми прогнозуємо, що експорт черешні з України в 2019 році вперше перевищить 5 тис. тон і стане рекордним за всю історію України», - говорить Андрій Ярмак, керівник проекту розвитку експорту українського продовольства, проведеного Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні за фінансової підтримки ЄС через ініціативу EU4Business.

«Крім збільшення обсягу експорту, ми також очікуємо кардинального поліпшення географії експорту черешні. Адже навіть в минулому році близько 75-80% усієї української черешні продавалося в Росію через Білорусь та Молдову. В цьому році, багато в чому завдяки нашим ініціативам, ми очікуємо перших поставок черешні з України в країни Близького Сходу, а збільшення кількості підприємств, які отримали в цьому році сертифікат Global G.A.P. та інвестували гроші в більш сучасні методи охолодження і доопрацювання черешні, що покращує шанси України на розширення поставок цих фруктів в ЄС», - прогнозує Андрій Ярмак.

Європейський напрямок експорту черешні вважають перспективним і в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА). «Завдяки більш високими цінами на черешню в ЄС, наші шанси на поставку черешні в країни Євросоюзу істотно зростуть, як і те, що ми будемо на ринку довше звичайного, якщо, звичайно ж, не буде нових погодних сюрпризів», - вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Вона також передбачає, що зростання експорту черешні з України не призведе до зростання внутрішніх цін на продукцію, оскільки пропозиція на внутрішньому ринку виросте більш істотно, ніж експорт, і занадто багато виробників і раніше не має необхідних знань для системного експорту продукції.

«Доброю новиною для споживачів є те, що ціни на черешню в червні, швидше за все, залишаться на торішньому рівні або навіть трохи знизяться», - прогнозує Катерина Звєрєва.

До інформації: EastFruit пропонує відразу три ефективних і абсолютно безкоштовних інструменти для поліпшення продажів черешні та інших овочів, фруктів та горіхів, в тому числі і на експорт. Перший - це міжнародна торгова платформа EastFruit Trade Platform, в якій бере участь більше 1,1 тисяч представників ринку овочів, фруктів, ягід, горіхів, сухофруктів та замороженої плодоовочевої продукції з 16 країн світу. Вона працює на базі месенджера Telegram.

Друга платформа називається Fruittechnology. Вона дозволяє учасникам ринку з різних країн знайти постачальників всіх елементів технологій вирощування фруктів та ягід (саджанці, ЗЗР, МТР, зрошення, шпалера, сітка і т.п.), охолодження, доопрацювання, сортування, зберігання, пакування і т.п. Також тут можна знайти постачальників послуг з транспортування плодоовочевої продукції.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0