Спецможливості
Новини

Експерти підтримали концепт держпрограми подолання АЧС в Україні

21.02.2017
1229
Експерти підтримали концепт держпрограми подолання АЧС в Україні фото, ілюстрація
Серед заходів Програми зокрема пропонується внести зміни до Інструкції по боротьбі з АЧС, розробити низку законопроектів

Представники Асоціації тваринників України (АТУ), Держпродспоживслужби та науковці підтримали варіант Програми профілактики та боротьби з поширенням захворювання африканської чуми свиней на території України на 2017- 2022 роки. Також вони внесли свої зауваження, які Держпродспоживслужба має врахувати у проекті документу. Робоча зустріч відбувся у рамках підготовки національної стратегії подолання АЧС, повідомляє propozitsiya.com.

Концепт проекту у якості мети Програми визначає стабілізацію епізоотичної ситуації та оздоровлення України від АЧС шляхом удосконалення існуючих та створення нових методів та засобів її профілактики, здійснення постійного епізоотичного моніторингу для недопущення подальшого розповсюдження збудника захворювання.

Досягти мети пропонується завдяки реалізації адміністративних заходів, зміни законодавства та нормативно-правової бази, вдосконалення матеріально-технічного забезпечення, підвищення якості епізоотичного моніторингу та протиепізоотичних заходів, створення системи утилізації побічних продуктів тваринного походження, активізації наукових досліджень та імплементації їх результатів, а також ідентифікації тварин.

Серед заходів Програми зокрема пропонується внести зміни до Інструкції по боротьбі з АЧС, розробити низку законопроектів (щодо біологічної безпеки, благополуччя тварин, заборони подворового забою, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності тощо). Для покращення епізоотичної ситуації пропонується провести комплекс заходів для належного забезпечення ветпрепаратами, реконструкцію та модернізацію державних біологічних фабрик, удосконалення лабораторної мережі та проведення інформаційно-роз’яснювальної компанії.

Як зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, не достатньо мати лише добре написаний документ. Головне – це адекватна практична реалізація заходів та фінансове забезпечення Програми.

Нагадаємо, відповідно до наказу Мінагрополітики та продовольства України від 26 грудня 2016 року №  569 створена Робоча група з розробки пріоритетів розвитку ветеринарної медицини в Україні. Експерти у строк до першого березня 2017 року мають розробити проект Програми профілактики та боротьби з поширенням захворювання африканської чуми свиней на території України на 2017- 2022 роки та подати його на розгляд профільному міністерству, а далі – уряду.

 

Довідка:

З 2012 року в Україні зареєстровано 188 випадків АЧС. При чому, тільки у з початку 2017 року зафіксовано 40 спалахів, що у 10 разів більше, ніж за січень-лютий 2016 року. Експерти оцінюють прямі та непрямі економічні збитки у понад 1,1 млрд грн.

За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), збитки державного бюджету України через спалахи АЧС в 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд грн. При цьому у 2017 році кількість спалахів смертельного вірусу АЧС може збільшитися в 1,5 рази - до 117 випадків (у порівнянні з 2016 році).

Інтерв'ю
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0