Спецможливості
Новини

Експерти з Єгипту вивчають систему боротьби зі шкідниками в Україні, - FAO

29.03.2017
1364
Експерти з Єгипту вивчають систему боротьби зі шкідниками в Україні, - FAO фото, ілюстрація
ФАО координує переговори між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Делегацією експертів з Єгипту, які відвідують Україну цього тижня

ФАО координує переговори між Державною службою України з питань безпечності харчових  продуктів та захисту споживачів і Делегацією експертів з Єгипту, які відвідують Україну цього тижня. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на інформацію прес-служби ФАО.

Основними цілями даного візиту є ознайомлення експертів з карантину та захисту рослин Єгипту з українською системою боротьби зі шкідниками, а також покращення торгових відносин між двома країнами, особливо в питаннях експорту українського зерна до Єгипту.

Як зазначив координатор проектів розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, ФАО, як нейтральна міжурядова установа, виступає в якості платформи для ефективного проведення переговорів і вважає своєю місією сприяти двостороннім відносинам між державами-членами.
 
«Кожна країна має обгрунтоване право захищати свої фітосанітарні кордони в рамках Міжнародної конвенції із захисту рослин або МКЗР. ФАО сподівається, що дані переговори між Україною та Єгиптом сприятимуть довгостроковому взаємовигідному співробітництву», - додав М. Малков.

Торгівля зерном з Єгиптом є пріоритетним напрямком для України, нагадав голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа. «У 2016 році Україна експортувала понад 5,5 млн т пшениці та 841 тис. т олійних культур. Це більше 12% загального експорту цих культур в Україні. Ми розраховуємо, що відносини між Україною та Єгиптом матимуть продуктивне продовження», - додав експерт.

Завдяки сприятливим географічним і кліматичним умовам, а також інтенсифікації сільського господарства, Україна відіграє провідну роль в експорті зерна по всьому світу. Мета державної служби України полягає в тому, щоб усі українські товари відповідали вимогам міжнародної торгівлі.

На зустрічі українська сторона подякувала єгипетським колегам за недавнє рішення лібералізувати фітосанітарні вимоги до експорту зерна, зокрема, за визначення допустимого вмісту ріжків і насіння амброзії в зернових і бобових культурах для експорту в Єгипет.

Планується, що члени єгипетської делегації побувають в Одеській та Миколаївській областях, ознайомляться з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби при здійснені фітосанітарного контролю та контролю за якістю та безпечністю українського зерна. А ще - познайомляться із зернотрейдерами, виробниками та іншими суб’єктами, які беруть участь у формування експортної партії зерна.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0