Спецможливості
Новини

Другий Міжнародний форум молочної галузі в Москві

05.06.2008
659
Другий Міжнародний форум молочної галузі в Москві фото, ілюстрація
Другий Міжнародний форум молочної галузі в Москві

З 3 по 6 лютого цього року в Москві (Росія) проходив Другий міжнародний форум “Молочна галузь”. Поступ у розвитку російської молочної індустрії визначив велику увагу до цієї події з боку провідних російських та іноземних учасників форуму.

Участь у цьому заході взяли й кілька українських компаній, і це себе повністю виправдало. Відома дніпропетровська компанія “Фанні” здобула золоту медаль в номінації “Пакувальні матеріали” за упаковку для Т-молока. У тій самій номінації срібну медаль виграло ТОВ Poly-Pak з Луганська за запропоновану металізовану плівку для пакування солодких сирків.

Щоб отак з першої спроби в жорсткій боротьбі з провідними російськими та іноземними компаніями... Скидаємо капелюха і від щирого серця поздоровляємо наших співвітчизників.

Тематика доповідей на форумі охоплювала всі аспекти молочної галузі — від утримування та годівлі стада з метою отримання молочної сировини високої якості до різноманітних аспектів переробки та збуту молока, впровадження нових молочних продуктів, у тому числі й медико-профілактичного напряму, і відповідних найсучасніших технологій їх виробництва, популяризації молочних продуктів серед всіх верств населення. Цікаво, що на форумі робилися доповіді й, м’яко кажучи, представників протилежних галузей, наприклад, впровадження замінників незбираного молока.

Цікавим моментом стала присутність на форумі одного з чільних керівників новозеландського кооперативу “Фонтерра”, до складу якого входять понад 90 відсотків виробників молока в Новій Зеландії — країни, яка на сьогодні є найбільшим експортером молочної продукції в світі. Рік Уолкер, директор зовнішньоторговельного кооперативу “Фонтерра”, наголосив на важливості вертикальної інтеграції в молочному бізнесі задля досягнення успіху в сучасному світі. Ми плануємо ознайомити наших читачів з цією доповіддю, яка може навести яскравий приклад того, як можна ефективно вести молочний бізнес без будь-яких державних субсидій і без будь-якого державного втручання, на яке, тим більше, можуть украй негативно впливати “поради” наших аграрних реформаторів.

Слід сказати кілька слів про таке. Для України з її обмеженим внутрішнім ринком молочної продукції (через так звану “низьку купівельну спроможність населення”, як сором’язливо називають жебрацький стан більшості нашого народу політики та підлабузники-економісти) важливим ринком збуту є Росія. Але Росія не стоїть на місці. Як зазначалося в одній з доповідей, половина населення Москви (і, мабуть, значна частина населення Санкт-Петербурга також) має середньомісячний дохід понад тисячу доларів на місяць. Платоспроможний попит такої великої групи споживачів привернув увагу провідних світових компаній, які спеціалізуються не тільки на виробництві молочних продуктів (“Данон”, “Ерман”, “Кампіна” тощо), але й широкого спектра харчових продуктів (“Нестле”, “Крафт фудз”).

Виробництво високоякісних молочних продуктів з високою доданою вартістю потягло за собою великі інвестиції не тільки у галузь переробки молока, але й у виробництво та зберігання молочної сировини. Росія вже кілька років працює за новими стандартами якості на молочну сировину, які в Україні тільки прийняті. Якщо українські підприємства молочної галузі й надалі хочуть працювати на російському ринку, питання якості молочної сировини для них має бути питанням номер один. З неякісної молочної сировини неможливо отримати сучасні конкурентоспроможні молочні продукти. Увійти на чужий ринок украй важко, а от втратити його — це справа кількох днів.

Ми пропонуємо нашим читачам кілька доповідей, які були зроблені під час проведення форуму, і сподіваємося, що вони будуть для них корисними.

Юрій Михайлов

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0