Спецможливості
Новини

Дрони і штучний інтелект допомагають у випадку відсутності зареєстрованих гербіцидів

03.11.2020
690
Дрони і штучний інтелект допомагають у випадку відсутності зареєстрованих гербіцидів фото, ілюстрація

У зв’язку з глобальним потеплінням у низці європейських країн, зокрема, у Франції поширюється дурман. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на sorghum-id.com.

Сільгоспвиробники вважають дурман бур’яном, який конкурує з їхніми культурами. Але його остерігаються переважно через токсичність: його зерна, стебла та листя містять потужні алкалоїди (скополамін, атропін та гіосціамін), які навіть у невеликих дозах можуть виявитись небезпечними. Згідно з європейським законодавством, присутність дурману у врожаї не має перевищувати 1 зернини на 6 кг сорго. І є підстави вважати, що невдовзі ці обмеження стануть ще більш суворими. 

Оскільки сорго — культура відносно чутлива до фітотоксичності, список зареєстрованих на ній гербіцидів обмежений, особливо в ЄС. Тому у Франції протягом кількох років рослини дурману відслідковують з повітря, щоб знищити старим добрим способом — сапою.

Компанія Telespazio France з 2016 р. пропонує послугу GEOADVENTICE, яка за цей час була надана на площі кілька десятків тисяч гектарів. Послуга полягає в тому, що безпілотний літальний апарат, оснащений датчиками, облітає вибрані поля. Після цього зібрані зображення аналізуються штучним інтелектом, а потім затверджуються командою експертів із агрономії. Після цього карти з виявленими осередками можна переглянути на смартфоні.

Через три дні після проходження безпілотника мапи доступні для техніків та сільгоспвиробників. GEOADVENTICE надає перший «огляд санітарної якості», що дає змогу проводити спрямоване видалення бур’янів або організовувати вибіркове збирання врожаю. Ця послуга може застосовуватись на багатьох культурах. У 2020 році її вже випробували на площі близько 10 тис. гектарів.

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0