Спецможливості
Новини

Дотації фермерам розподілятимуть вручну

13.02.2018
1536
Дотації фермерам розподілятимуть вручну фото, ілюстрація
Дотації фермерам розподілятимуть вручну

Незважаючи на те, що ще минулого року перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк пообіцяв максимально усунути людський фактор з розподілу коштів, аналіз інформації з документів опублікованих виданням AgroPolit.com показує, що дотації призначатиме комісії, яких затверджуватимуть в ОДА. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на AgroPolit.com.

Уряд неодноразово зауважував, що підтримка фермерства є їхнім пріоритетом і вони хочуть збільшити кількість фермерських господарств. А у вересні 2017 року Максим Мартинюк сказав, що механізми розподілу допомоги, Державним фондом підтримки фермерства і АФЗУ (а це близько 1 млрд грн) будуть автоматизовані.

Проте пункт 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки розвитку фермерських господарств, стверджує, що кошти будуть розподіляти регіональні комісії, яких затверджуватимуть в ОДА.

«…структурні підрозділи облдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку утворюють комісії та затверджують їх склад…», — ідеться в опублікованому документі.

У разі, якщо комісії не створені, документи подаватимуться до комісії, утвореної Мінагрополітики.

До складу регіональних комісій входитимуть:

представники структурних підрозділів облдержадміністрацій;
представники фінансових структур;
територіальні органи ДФС;
міжрегіональні територіальні органи Держаудитслужби;
представники ВГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України»;
представники Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Очолювати регіональні комісії будуть керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій. Виходить, що рішення по розподілу дотацій можуть перетворитися на політичні та бізнес-ігри між впливовими агрохолдингами та їх власниками. Тому переглянувши список головних бенефіціарів за попередні роки, передбачити тих, хто отримає найбільше допомоги в цьому році буде не важко.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0