Спецможливості
Новини

Досягнуто домовленості щодо відновлення судноплавства між Україною та Білоруссю

18.12.2018
793
Досягнуто домовленості щодо відновлення судноплавства між Україною та Білоруссю фото, ілюстрація

Як очікується, значна частина перевезень припадатиме на експорт міндобрив з Білорусі. А також реалізація проекту спрямована на розвиток логістики та перевезення вантажів між Україною і Білоруссю з використанням річкового транспорту, створення нових робочих місць та залучення нових вантажопотоків в морські порти України. Відповідна домовленість між двома компаніями була досягнута в Києві в понеділок, 17 грудня. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АМПУ.

«АМПУ розгляне можливість проведення днопоглиблювальних робіт на судноплавних водних шляхах річки Дніпро. Білоруська сторона надасть нам інформацію про заплановані обсяги перевалки та параметри оброблюваних суден. Виходячи з цього, ми проведемо аналіз фінансово-економічної ефективності проведення необхідних робіт для досягнення гарантованих глибин проходу суден», — зазначив заступник голови ДП «АМПУ» Дмитро Роменський.

Зі свого боку, ЗАТ «Бєлтопенерго» планує також надати українським партнерам інформацію про терміни будівництва порту в Нижніх Жарах (Гомельська область, Республіка Білорусь). Компанія також зобов'язується розглянути можливість забезпечення білоруськими постачальниками вантажопотоку, необхідного для окупності днопоглиблювальних робіт.

Деталі співпраці зафіксовані в меморандумі між двома компаніями. З українського боку документ підписав заступник голови ДП «Адміністрація морських портів України» Дмитро Роменський, з білоруського — генеральний директор ЗАТ «Бєлтопенерго» Василь Варфоломєєв.

 У церемонії підписання меморандуму взяли участь заступник Міністра інфраструктури України з євроінтеграції Віктор Довгань і заступник Міністра транспорту та комунікацій Республіки Білорусь Олексій Ляхнович.

Реалізація проекту сприятиме виконанню Дорожньої карти щодо поліпшення судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять, у рамках проекту з відновлення міжнародного водного шляху Е-40, рішень Міжурядової україно-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічної співпраці.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0