Спецвозможности
Новости

До Кєльце по залізного коня (повна версія)

05.06.2008
791
До Кєльце по залізного коня   (повна версія) фото, иллюстрация

Тож не дивно, що виставкова площа “АГРОТЕХ’2005”збільшилась, порівняно з 2004 роком, на 54% і становила 18 тис. м2. Свою продукцію демонструвало понад 300 фірм із 9 країн. За три дні ярмарку понад 25 тис. відвідувачів, не рахуючи гостей, мали можливість ознайомитись із 100 моделями всіх доступних на польському ринку тракторів і 500 різними причіпними агрегатами та пристосуваннями.
Організатори виставки — польська компанія Targi Kielce (у 2004 р. за стабільний розвиток і високу якість послуг її відзначено золотою статуеткою Лідера польського бізнесу), німецька компанія DLG і варшавський Інститут будівництва, механізації та електрифікації сільського господарства — цього року приготували відвідувачам чимало цікавинок.
Уперше в рамках ярмарку було проведено окрему національну виставку німецької сільськогосподарської техніки. Великий інтерес у відвідувачів і учасників викликали новітня модель трактора “Джон Дір 8320”, керованого системою GPS, і машини для формування плантацій полуниці та ранніх овочів. У Польщі вперше також було продемонстровано комбайни для збирання овочів і фруктів японської фірми KUBOTA.
Під час проведення виставки визначились не тільки її переможці, а й переможець загальнопольського конкурсу “Сільськогосподарська машина 2005 року”.
Кубок міністра сільського господарства і розвитку села одержала однорядна кукурудзорізка Z-304 фабрики сільгоспмашин FAMAROL.


Золотими медалями відзначено досягнення польських машинобудівників: грунтообробний агрегат U-644/TR, причіпний обприскувач GOLIAT 3500/24/PH, причіпну борону EURODISK сімейства U226, а також трактори ZETOR 8441 (Чехія) і Valtra серії М (Фінляндія), косарку HUSQVARNA 323R (Швеція).
А сільськогосподарською машиною року журі визнало комбайн для збирання смородини й чорноплідної горобини — Z817 VICTOR люблінської фірми WEREMCZUK.
Хоч як це дивно, але виставка, що викликає великий інтерес за кордоном (наступного року в Кєльце буде проведено ще й салон французької техніки), зовсім не привертає уваги ні українських аграріїв, ні машинобудівників. Чи не тому польську агротехніку, яка за співвідношенням ціна : якість користується попитом на пострадянському просторі, купує, головним чином, Росія, хоча в Україні відчувається істотний дефіцит сільгоспмашин, передусім  для овочівництва та садівництва.
В інтерв’ю нашому кореспонденту міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Войцех Олейничак відзначив, що Польща хотіла б підтримати нашу країну на шляху до Євросоюзу. Найбільш перспективні не просто торгівля, а взаємні інвестиції, насамперед у виробництво та переробку молока й м’яса. На думку Олейничака, без східного ринку польське сільське господарство не зможе розвиватися гармонійно.
Однак така зацікавленість наших західних сусідів у співпраці не повинна стати дорогою з одностороннім напрямом руху.

Интервью
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
После почти 20-летнего перерыва агрофирмам снова приходится платить налоги на общих основаниях. Конечно, сельхозпроизводители не привыкли к такому. Вот и стонут сейчас сельские бухгалтеры, так как и отчетность значительно усложнилась, и... Подробнее
Система аграрных расписок (АР) работает в 8 областях: Харьковской, Полтавской, Черкасской, Винницкой, Хмельницкой, Тернопольской, Сумской и Николаевской. По состоянию на середину апреля в Украине

1
0