Спецможливості
Новини

Близько 70% сої, вирощеної в Україні, є генетично модифікованою

10.11.2016
2065
Близько 70% сої, вирощеної в Україні, є генетично модифікованою фото, ілюстрація

На думку експертів, близько 70% сої, вирощеної в Україні, генетично модифікована. Такі дані озвучила на agroportal.ua Марина Кривошей, керуючий партнер FORCE AND RIGHT LEGALL GROUP, повідомляє propozitsiya.com.
Також, ГМО містить близько 30% українських харчових продуктів - дані лабораторії молекулярно-генетичних досліджень Українського науково-дослідного центру проблем стандартизації, сертифікації та якості захисту прав споживачів. Перш за все, це продукти, в яких в якості добавки присутня соя, зокрема, сосиски, випічка та шоколадні вироби.
Вирощування і оборот генетично модифікованих продуктів регулюються законом України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". Згідно з ним, комерційне виробництво ГМО і продуктів з вмістом ГМО заборонено без державної реєстрації, яка включає генетичний аналіз, оцінку впливу на навколишнє середовище та інші заходи. М. Кривошей зазначає, що процедура реєстрації є довгою і дорогою, і в минулому році жоден з видів ГМО не був офіційно зареєстрований. У той же час, ніщо не утримує фермерів від закупівлі і вирощування модифікованого насіння.
Експерт додала: для врегулювання ситуації, що склалася, було запропоновано низку законопроектів, які дозволяють спростити реєстрацію модифікованих організмів, схвалених для імпорту в ЄС.

Вітчизняна практика реєстрації ГМО прив'язана до реєстрації ГМ-сортів, але в Україні вона практично відсутня. Також не реєструються права інтелектуальної власності на сучасні сорти ГМ-продукції.

Ключові слова: Соя, ГМО

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0