Спецможливості
Агробізнес

Дні поля від DLG: брейк данс навантажувача та польоти дронів

26.06.2017
4012
Дні поля від DLG: брейк данс навантажувача та польоти дронів фото, ілюстрація

Дні поля в смт Дослідницьке поблизу Києва відбувалися вже багато разів. Проте цього року захід проходив у зовсім новому форматі, адже його організацією опікувалися такі відомі міжнародні компанії як IFWexpo Heidelberg та Аграрний демонстраційний і навчальний центр (АДНЦ). Фахову підтримку надали Німецьке сільськогосподарське товариство (DLGe.V.) та Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого (УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого).

 

 

 

Німецький досвід на українських полях

На відміну від традиційних виставок "Дні поля DLG" дають можливість наочно побачити практику сільськогосподарського виробництва.

- Прибуваючи до Україні чи іншої країни, ми не починаємо всіх повчати. Ми виконуємо роль платформи, що забезпечує можливість для зустрічі фермерів з виробниками техніки, матеріалів, ЗЗР, науковцями. Наше товариство існує понад 130 років і свій досвід ми прагнемо поширити якомога ширше, - зазначив директор DLG International Берн Кох.

DLG International веде свою діяльність у різних напрямках, включаючи випробування сільськогосподарської техніки та харчових продуктів, і тісно співпрацює з 2 тис. експертами. «Наше завдання – забезпечити постійно зростаюче населення продуктами. Тому прагнемо сприяти сталому розвитку сільського господарства і впровадженню нових технологій. Ми в Ганновері щороку організовуємо ярмарок агротехніки і давно помітили тенденцію - з 3 тис. експонентів понад 50% - іноземні бренди. Виставку відвідують 0,5 млн відвідувачів, із яких кожен п’ятий – іноземець», - наголосив він.

Берн Кох розказав, що DLG International має 8 дочірніх підприємств у всьому світі, в тому числі і в Україні: «Ми прагнемо більш активної співпраці, і сьогоднішній захід – це внесок у розвиток міжнародних відносин», - зазначив він під час офіційної церемонії відкриття «Днів поля».

Голова Департаменту Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Доріс Хеберле повідомила, що спільно з партнерами з Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти та науки буде реалізовано новий освітній проект, який поширюватиме знання щодо сталого розвитку сільського господарства в середовищі викладачів професійної освіти, які згодом передаватимуть їх фермерам.

За словами директора АДНЦ Уве Кафтана, курси діятимуть багато років. При цьому АДНЦ не забезпечує базову підготовку: «Добре навчених фермерів ми прагнемо зробити ще кращими. 25 семінарів було проведено 2016 року. Викладачі стверджують, що учасники вже добре підготовлені, готові до дискусії і навчання». Він додав, що перші очікування від «Дня поля» виправдовуються: «Ми хотіли б влаштувати ще цілу серію подібних. В кінці року будемо проводити ще власні Дні поля. І сподіваємося, що надалі будемо розвивати нашу роботу не лише в дусі інтересів Федерального Міністерства, а також на благо України в цілому».

Завершив церемонію офіційного відкриття радник з сільського господарства Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Герман Інтеман, який підкреслив, що співпраця України та Німеччини в аграрному секторі триває вже понад 15 років. «Відтепер невеличкий населений пункт Дослідне завдяки Дням поля DLG отримає міжнародне значення», - переконаний він.

Директор українського офісу DLG Юлія Бондаренко в коментарі propozitsiya.com повідомила, що за три дні організатори очікують близько 5 тис відвідувачів. Несподіванкою для оргкомітету DLG стала велика кількість виробників і дистриб’юторів техніки, які прагнули продемонструвати на практиці можливості своїх машин.

Ґрунтовна підготовка

До Днів поля DLG в Україні готувалися більше 2-х років. Вже у серпні 2016-го було закладено перші дослідні ділянки. Усього на виставці демонструвалося близько 30 ділянок із різними культурами: зерновими, соняшником, кукурудзою.

Науковці УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого висіяли олійні культури та бобові. Неабиякий інтерес у відвідувачів викликала ділянка з нутом – культурою, яка донедавна в Україні була малопоширеною, зараз цікавляться багато виробників.

Syngenta презентувала гібриди соняшника та новий посухостійкий гібрид кукурудзи «Артезіан», їх системи захисту. На стенді Bayer можна було ознайомитися з новою системою «КонвізоСмарт» для захисту цукрових буряків від бур’янів.

Танок навантажувача

Традиційно найбільше уваги відвідувачів дісталося техніці. "Міжнародні дні поля 2017 в Україні" підтримали відомі компанії партнери АДНЦ, у тому числі: Berthoud, CASEIH, FMC, Lemken, Mais Dnepropetrovsk, Norika.

Формат поля дозволив не лише показати, а й продемонструвати потужні машини в дії. Особливо вражаючі картини, що збирали найбільше публіки, - обприскувачі, які розправляють свої штанги-крила, маневрені трактори віртуозно кружляють на невеликих клаптиках землі, а навантажувач демонструє акробатичні трюки, ставши на передні колеса, він обертав задні опори, ніби танцюючи брейк.

Польоти дронів вже нікого особливо не дивують, проте на виставці в Дослідному можна було розгледіти цих металевих птахів зблизька та спробувати покерувати їхнім польотом. 

Кожен учасник поля проявляв креативність для залучення максимуму відвідувачів. Наприклад, на стенді компанії «Адама» можна було зіграти у міні-гольф. Керівник технічного та маркетингового відділу Олександр Карпенко розказав, що такий формат Днів поля добре відомий в європейських країнах: «Ми з подібним форматом вже знайомі, і одразу погодилися взяти участь. Коли ти на асфальті – це одне, а коли ти безпосередньо в полі можеш висіяти і показати культуру, реакцію різних сортів на препарати – це наближує до клієнтів. Площа виставки на око 25-30 га, обійдеш усе - звичайно втомишся. Тому вирішили запропонувати відвідувачам поєднання спілкування та відпочинок. Тум можна потренувати око грою у міні-гольф з нашими продуктами. Це була ідея нашої креативної команди».

На стенді Bayer всім бажаючим робили моментальні фотознімки та пригощали морозивом.

Куди прямує вітчизняний АПК?

- 20 років тому в Україні було понад 400 тис. господарств різного типу власності. За цей час відбулася природня еволюція і на плаву залишились лише ті, які найбільш ефективні в технічному та агрономічному плані. Сьогодні в Україні нараховується до 40 тис господарств, основна частина обробляє від 2 до 5 тис га – це значно більші господарства, ніж у Європі.  Таку думку висловив Олексій Стеценко з Business Development Lead Origin Enterprises на круглому столі, що відбувся під час Днів поля.

Подальший розвиток продуктивності залежить від: покращення всіх практик обробітку і управління здоров’я ґрунту, включаючи кислотність ґрунту, управління водними запасами. Наступне, беручи до уваги великий розмір наших господарств, – це технології точного господарства, які допомагають підвищити контроль. І третє – фарм- менеджмент - покращення практик управління великими господарствами.

Цінувати набуті знання закликав директор агропідприємств аLampka Agro Сігізмунд Лампка: «Великі компанії не продають тільки техніку та ядохімікати. Вони, в першу чергу, продають технологію, підхід і організацію роботи. В кожному регіоні є свій специфічний клімат і це треба брати до уваги. У світі все швидко змінюється, виникає безліч нових технологій. Майбутній успіх – у їх ефективному використанні».

Консультант Міжнародної Аграрної Асоціації Віллі Кампманн наголосив, що український аграрний сектор тільки тоді зможе повністю реалізувати свій потенціал, коли об’єднається у потужний союз, що представлятиме інтереси різних сфер і виробників – від дрібних фермерів до великих агрохолдингів. «Німецькі об’єднання вже давно чекають на подібну організацію, тоді можна буде вести повноцінний діалог. Ми зі свого боку готові надати технічну допомогу», - додав В. Кампманн.

А далі буде?

Дні поля – це зручний формат для практики фермерів, де вони можуть особисто побачити усе, що стосується високих технологій і техніки. За кордоном «Дні поля» в форматі DLG відбуваються раз на два роки. «Дворічний ритм – вірний підхід. Проте в Україні можливо будемо проводити захід щороку. Будемо керуватися бажаннями наших партнерів і споживачів у першу чергу», - повідомили організатори.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Фото та відео Даніель Камінський

 

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0