Спецможливості
Новини

Довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі реформи праці

06.12.2019
800
Довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі реформи праці фото, ілюстрація
Тимофій Милованов

В українському Уряді готують до ухвалення низку змін у зайнятості громадян. Зокрема, йдеться про те, що у трудовій угоді буде більше прописуватися більше деталей, а також збільшиться період відпустки за власний рахунок удвічі. Про це розповів міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі "Сніданку з 1+1".

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.

Журналіст запитав про анонсовану реформу зайнятості в Україні.
В Україні звільнять майже третину чиновників: чи кинуть їх напризволяще і де їм шукати роботу?

"Багато з того, що сьогодні є (гнучкий робочий графік, дистанційна робота та робота з дому - ред.), насправді включає в себе дистанційну роботу та інше, але воно не є дозволеним. І це завжди привід для певних штрафів від органів. Тому частина реформи полягає в тому, щоб те, що відбувається де-факто, було закріплено на рівні нормативних документів", — заявив Милованов.

Міністр зазначив, що суть детінізації ринку праці полягає в тому, що можна не ховатися.

Також він розповів про те, що українським робітникам хочуть збільшити терміни відпустки за свій рахунок від 15 днів до 30. "Люди мають на це право, і ходять у подібні відпустки за необхідністю", — додав він.

Ведуча запитала, як уряд слідкуватиме за тим, щоб не звільняли людей з інвалідністю, вагітних жінок, пенсіонерів та осіб у декретній відпустці.

"Як сьогодні відбувається звільнення таких людей, насправді, вони є захищеними за українським законодавством, але відбуваються маніпуляції через реформування, реорганізацію чи зміну юридичної особи. Ми чітко пропишемо, щоб це було складніше робити, а в ідеалі неможливо", — відповів він.

За його словами, це будуть затверджені норми за якими роботодавець не зможе звільняти таких робітників.

Також Милованов розповів про паперові трудові договори: "Ми говоримо про письмовий трудовий договір. Він може бути в електронному вигляді, це може бути e-mail, але письмовість важлива в тому, щоб не було усної форми".

По суті, йдеться про детальний письмовий трудовий договір, який укладається зі всіма подробицями.

"Сьогодні законодавство дозволяє мати цей догорів в усній формі і людина є незахищеною", — пояснив він.

 

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0