Спецможливості
Аналітика

DLG-2019: німецький досвід – Україні

21.06.2019
2190
DLG-2019: німецький досвід – Україні фото, ілюстрація

Сьогодні звершуються Міжнародні Дні Поля, що почали свою роботу 19 червня в смт Дослідницьке Васильківського р-ну на Київщині на базі УкрНДІПВТ ім. Погорілого.

 

Цей захід вже традиційно більше відомий серед українських аграріїв як «німецькі дні поля». Адже організатором виступають німецькі фірми DLG, організатор подібних заходів у Німеччині, які нараховують уже багату історію, та IFWexpo Heidelberg. Крім того, серед учасників теж багато німецьких компаній: виробники сільгосптехніки, ЗЗР, селекційні компанії, виробники добрив. Також німецькі партнери організували цілу низку заходів, спрямованих на вирішення актуальних для українського сільського господарства проблем. Наприклад, німецькі фахівці DLG разом з українськими своїми колегами обговорили проблему здоров’я грунтів на форумі, що відбувся в день відкриття. Німецький проект Apollo, який сприяє проходженню іноземними студентами практики в Німеччині, разом з Науково-методичним центром «Агроосвіта» та Німецько-українським агро-політичним діалогом організували круглий стіл з питань вищої та середньої спеціальної аграрної освіти в Україні за участю керівників українських філіалів німецьких компаній та українських аграрних вузів.

розкидач Amazone в агрегаті з трактором Claas, обладнаним датчиком вимірювання зеленої маси Claas Isaria Crop SensorНа демонстраційних полігонах показували можливості різних видів техніки. Зокрема, демонстрували стійкість штанг обприскувачів під час роботи. Технології диференційованого внесення добрив показували розкидач Amazone в агрегаті з трактором Claas, обладнаним датчиком вимірювання зеленої маси Claas Isaria Crop Sensor, і розкидач міндобрив Kuhn.

Та вершину майстерності у використанні карти завдань та пофорсункового відключення показав обприскувач Berthoud Raptor, котрий синім робочим розчином по жовтій стерні намалював візерунок-вишиванку розміром 162х28 м. Цей малюнок потрапив до Книги рекордів України, представниця якої відзначила, що подібне «трав’яне графіті» набуває популярності у світі.

малюнок, виконаний обприскувачемСвої вміння їзди по пересіченій місцевості демонстрували позашляховики компаній Volkswagen і Mitsubishi, поруч з якими показували комерційні автомобілі цих виробників – мікроавтобуси, пікапи та малі вантажівки.

Значний інтерес аграріїв привернула машина для внесення рідких міндобрив німецької компанії Güstrower. Як розповів представник заводу в Україні Олег Савін, машина вносить добрива в грунт на глибину 6-7 см за рахунок заглиблення в грунт інжекторів, розташованих радіально з зовнішнього боку металевих коліс, ободи яких переміщуються поверхнею грунту. За його словами, основна відмінність цих машин – можливість внесення рідких міндобрив саме в оптимальну фазу (для озимини це – відновлення вегетації навесні, для ярини – сходи, для соняшника й кукурудзи – фаза 2-3-го листка), а не під час сівби посівними комплексами чи сівалками, обладнаними бункерами для рідких міндобрив. Машина може вносити всі добрива, що є на ринку України: КАС, сульфат амонію, РКД. Вона може обробляти як зернові, так і ріпак чи просапні: базову ширину міжрядь у 25 см можна змінювати як завгодно. О. Савін розповів, що модельний ряд складається з машин шириною захвату від 6 до 27 м і місткістю бака від 500 до 8000 л. Найменша машина рекомендується для господарств із земельним банком 1000 га і площею під озимими 400-500 га. Така машина на швидкості 8 км/год обробляє 5 га/год, а тягнути її може трактор потужністю 70-80 к. с. – аби гідравліка трактора справлялася з насосом.

Свою техніку показали і низка вітчизняних виробників: Favorit (посівна та грунтообробна техніка), Egritech (кузови і причепи для зерна), «Січеслав» (трактори), «Завод Кобзаренка», «Агрокалина» та ін.

"автор" малюнку-вишиванкиЦілу низку новинок показали на невеличких демоділянках селекційні компанії. І тут найбільше були представлені німецькі компанії. Так, KWS ознайомила відвідувачів з трьома новими гібридами озимого ріпаку: Гордон (особливості – швидкий стартовий ріст, висока стійкість до обсипання, висока олійність, високий потенціал урожайності в посушливих зонах), Фактор (придатність для вирощування на бідних грунтах, висока зимостійкість, придатність для пізніх строків сівби, інтенсивне гілкування) і Северіно (підвищена посухостійкість, висока стійкість до обсипання, до фомозу та зимостійкість). Новинки були і в сегменті гібридного жита – Етерно, який за потенціалом урожайності на 10% перевищує попередників, та силосний гібрид Прогас. Компанія представила нові гібриди кукурудзи (Амарос з ФАО 230 та інтенсивний, посухостійкий Кавалер з ФАО 250 зі швидкою вологовіддачею) і соняшника (Асер КЛ для вирощування за системою Clearfield в усіх грунтово-кліматичних зонах). Також на демоділянках компанії можна було побачити численні сорти озимих і ярих пшениці й ячменю й гібриди кукурудзи й соняшнику. Окремої уваги були удостоєні цукрові буряки, вирощені за технологією Конвізо Смарт, що поєднує в собі спеціальні гібриди та ЗЗР.

цукрові буряки, виорщені за технологією Конвізо Смарт, зеленіють навіть після тривалої спекиКолекцію своїх сортів і гібридів основних польових культур на демоділянках продемонстрували також австрійські Saatbau і Probstdorfer Saatzucht та французька RAGT Semences. Зокрема, Probstdorfer Saatzucht розширила лінійку озимих пшениць за рахунок сортів Галліо (ультраранній, сильний, добре підходить для органічного землеробства), Адессо (сильний, з високими показниками якості зерна, адаптивний, посухостійкий, ідеальний для органічного землеробства) і Гаудіо (сильний, зимо- і посухостійкий, пластичний, стабільний), а асортимент сої поповнила новим сортом Віола з потенціалом урожайності понад 5 т/га.

гібридне жито Етерно селекції KWSRAGT Semences серед своїх сортів пшениці показала на демоділянках сорт, популярність якого в Європі зростає швидше, ніж будь-якого іншого – Реформ. Як пояснив менеджер з роботи з VIP-клієнтами компанії Микола Хмарський, така популярність зумовлена врожайністю, рекорд якої було досягнуто в Чехії – 155 ц/га на площі більше 100 га. Також на демоділянках були посіяні сорт Ребелл, що відрізняється високою якістю зерна і стійкістю до кореневих гнилей, ранній сорт Бодічек, що дозріває одночасно з озимим ячменем, новий сорт Матчболл, придатний для малородючих грунтів та ін. На ділянках під кукурудзою демонструвалися такі новинки останніх двох років: Екксклам (ФАО 270, торік на «Битві агротитанів» показав урожайність у бункерній вазі 21 т/га), Ліпеккс (ФАО 290, стійкий до дефіциту вологи, пластичний до зони вирощування, потенціал урожайності 16-17 т/га), Гексагон (перший рік у продажу, ФАО 370) і зовсім новий Гімаллаякс (ФАО 330, показав на випробуваннях високу продуктивність, посухо- і жаростійкість). Серед гібридів соняшника такими новинками були Вольф (ранньостиглий, з потенціалом урожайності більше 5 т/га, хороша толерантність до фомозу, фомопсису), Каллуга (пластичний до зони вирощування, під оранку) і Мерлен (середньостиглий, з високим потенціалом урожайності).

стенд видання "Пропозиція" - головного інформаційного партнера Міжнародних днів поля - викликав неабиякий інтересСвої демоділянки влаштував і Миронівський інститут пшениці. На дослідних ділянках демонструвалися не тільки основні польові культури. Так, НУБіП влаштував дослідні ділянки медоносів – фацелії, гірчиці білої, редьки олійної та льону олійного.

Також досить широкою стала експозиція добрив та біопрепаратів, котра яскраво продемонструвала сучасні тенденції в галузі. Так, українська компанія з німецькими інвестиціями Grossdorf ознайомила з асортиментом сухих комплексних добрив та рідких КАС. Фірма «Ековіт» показала ділянки з дослідами на основних польових культурах з внесення їхніх добрив Ekovit на основі гумату калію, отриманого з торфу. «Планта Груп» ознайомила з- асортиментом комплексних добрив та стимуляторів росту і антистресантів Meristem. Широкий асортимент мікродобрив та біостимуляторів під маркою AgriTecno представив «Торговий дім Лемберг». Фірма «Агрікемія» ознайомила з асортиментом комплексних і мікродобрив польського виробника Vitafer. А вітчизняне виробництво мікродобрив було представлене фірмою «Квадрат» (ТМ Quantum).

Засоби захисту рослин і досліди з їх застосування на основних польових культурах представили німецька компанія Stefes та "Август-Україна". Остання провела в другий день роботи заходу цікавий агроквіз для партнерів, де традиційні розповіді про застосування препаратів були доповнені цікавими тестами і вікторинами.

Однак на Міжнародних днях поля можна було побачити не лише традиційну "хімію". Комплекс дослідів з вирощування основних польових культур із застосуванням біопрепаратів представив лідер цього сегменту українського ринку – фірма «БТУ-Центр».

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Відкривав Міжнародні дні поля заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор ШереметаМашина для внесення рідких добрив Gustrower

Ключові слова: DLG 2019

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0