Спецможливості
Новини

Дешевий солом’яний еко-будинок у Чернівцях (ФОТО)

18.09.2016
2489
Дешевий солом’яний еко-будинок у Чернівцях (ФОТО) фото, ілюстрація
экодом

Аби жити у теплі і не переплачувати за комунальні послуги, подружжя чернівчан збудувало будинок із соломи та зі скляною стіною, що обігріває оселю сонячними променями.

Про це повідомляє ACC

Солом’яний будинок на дві квартри з усіма зручностями обійшовся господарям у... 19 тисяч доларів. Тут тепло, сухо і дуже затишно. Технологія – дуже проста. Закладається фундамент, встановлюється дерев’яний каркас, у який вкладаються пресовані солом’яні блоки. Ззовні та зсередини стіни обмащуються глиною – і будинок готовий.

Солом’яні тюки купували у фермерів, які мають спеціальний причіп для трактора, що підбирає та пресує солому. Один тюк коштував до п’яти гривень. Для будівництва будинку знадобилося трохи більше 300. Глину використовували з власного подвір’я. До речі, глина – чудовий консервуючий матеріал. У ній солома зберігається довше, ніж у цементі. Такі стіни тепло зберігають значно краще, ніж саманні.

У солом’яному будинку Марії Шутак – дві двокімнатні квартири з кухнями та всіма зручностями. На кожному поверсі – пічка. Для економії господарі облаштували сонячне обігрівання – стіну Мішеля-Тромба. Стіна виходить на південь і складається зі скляної стіни з повітряним простором між нею і солом’яною стіною будинку. Поверхня зафарбована у чорний колір, – пояснює Василь Ніцович, господар. Сонячна енергія проникає крізь скло і поглинається чорною стіною. Із нагріванням стіни повітря в просторі між стіною і склом починає підніматися. Отвори зверху і знизу стіни Тромба дозволяють теплому повітрю циркулювати в межах житлового простору. У грудні ця сонячна пічка прогріває кімнату до температури 18 градусів.

Господарі впевнені у надійності свого житла. Миші тут не заводяться, бо не полюбляють гризти ані солому, ані глину із штукатуркою. Волога теж не страшна: ззовні на півметра стіни обштукатурені бетонним розчином по залізній сітці – це так званий гідроізоляційний бар’єр, який запобігає будь-якому руйнуванню та пошкодженню.

Ключові слова: екологія

Інтерв'ю
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее

1
0