Спецможливості
Новини

Держпродспоживслужба назвала протиепізотичні виклики сезону-2017

07.12.2016
1015
Держпродспоживслужба назвала протиепізотичні виклики сезону-2017 фото, ілюстрація

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа вважає першочерговим завданнями свого відомства домогтися сприяння РНБОУ у вирішенні питань фінансування протиепізоотичних заходів із державного і місцевих бюджетів, реалізувати низку законодавчих ініціатив, зокрема прийняти інструкцію із боротьби з вузликовим дерматитом і внести зміни до інструкцій по боротьбі із АЧС. 

Про це він сказав в інтерв’ю agravery.com, повідомляє propozitsiya.com.

Серед основних викликів, які стоятимуть перед Україною у наступному сезоні він назвав вузликовий дерматит, який насувається на Україну і із Заходу і зі Сходу. Для його попередження необхідно придбати відповідні вакцини, які ніхто безкоштовно Україні не подарує. Також на вітчизняних тваринників очікує небезпека щодо поширення ящуру, який зафіксовано у сусідній з Україною Володимирській області Росії, не говорячи про АЧС, яка вже становить неабияку проблему для України. 

Очільник Держпродспоживслужби також розповів, що для проведення протиепізоотичних заходів у 2017 році потрібно 350 млн грн. 

В. Лапа пояснив, що місцеві бюджети, які мають компенсовувати громадянам вартість вилучених тварин, не мають цих коштів. Селяни отримують переважну більшість своїх доходів від утримання худоби і реалізації продукції з них. «Важко уявити, якщо буде масове поширення захворювань і люди не матимуть цього джерела доходів. Це соціальний вибух», – зауважив В. Лапа і висловив упевненість, що ефективність ліквідації спалахів підвищиться тільки-но люди повірять, що вони отримають відшкодування. 

«Боротися з хворобою, що стала епідемією, значно дорожче», – наголосив керівник Держпродпотребслужби.

 

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0