Спецможливості
Новини

Депутати дають шанс українцям не платити за боргами

19.10.2018
905
Депутати дають шанс українцям не платити за боргами фото, ілюстрація

Скоро і в Україні, за прикладом розвинених країн, громадяни зможуть оголошувати себе банкрутами. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на bigkiev.com.ua.

Уже через півроку українці позбудуться необхідності погашати свої борги до кінця життя. За право списати частину боргу доведеться розлучитися з усім майном, крім єдиного житла. Законопроект № 8060, який був прийнятий в першому читанні ще в березні цього року, за словами міністра юстиції Павла Петренка дозволить Україні піднятися відразу на дев'ять позицій у рейтингу Doing Business (легкості ведення бізнесу).

Простим українцям, які потрапили в боргову кабалу і не здатним розрахуватися з кредиторами, нове законодавство дає шанс почати життя з чистого аркуша. Після офіційного визнання людини банкрутом і стягнення його майна, кредитори не зможуть більше вимагати від нього ніяких виплат (крім аліментів або відшкодування шкоди, завданої здоров'ю інших осіб).
 
Зараз українці зобов'язані платити по боргах, незважаючи ні на що. І навіть після смерті цей обов'язок переходить спадкоємцям.
 
Визнання банкрутом загрожує обмеженням в правах. По-перше, не можна буде протягом п'яти років після першого банкрутства ще раз повторити цю процедуру. По-друге, протягом того ж терміну при оформленні нових позик, договорів поручительства і т. п. треба буде письмово попереджати сторони про своє банкрутство. І протягом трьох років така людина буде вважатися з небездоганною діловою репутацією.
 
Поріг боргових зобов'язань, який дає право на початок процедури банкрутства, становить 30 мінімальних зарплат (111,7 тис. грн). Крім того, ініціювати процедуру банкрутства може тільки сам боржник, а не його кредитор. Для чесних, але невдалих позичальників залишилися тільки реструктуризація боргів, а якщо це не допоможе, то списання решти зобов'язань.
 
До загального складу ліквідаційної маси для погашення боргу не можна відбирати і продавати соціальне житло: квартиру, із загальною площею до 60 м2 (або житловий до 13,65 м2 на кожного члена сім'ї боржника) або житловий будинок до 120 м2.
 
Щоб врятуватися від кредиторів, людина повинна звернутися з відповідною заявою до господарського суду за місцем проживання (реєстрації). Йдеться про суми, які визнані боржниками і кредиторами, тобто не оскаржуються в судах.
 
Людина може зажадати визнати себе банкрутом якщо:
 
· Він не погашає кредити або платить менше половини місячних платежів по кожному з кредитних договорів протягом двох місяців;
 
· У нього не залишилося майна, за рахунок якого можуть бути погашені борги і це зафіксовано постановою виконавчого провадження;
 
· Існують обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконувати свої зобов'язання.
 
Суд призначає боржника арбітражного керуючого, послуги якого оплачує заявник, а додатково доплатити (за бажанням) можуть кредитори. Керуючий складає план реструктуризації боргу або реалізації майна боржника, а також контролює цей процес.
Ключові слова: банкротство физлиц

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0