Спецможливості
Новини

Гроші у зростання: як банки фінансують аграріїв в умовах посівної

06.05.2020
1156
Гроші у зростання: як банки фінансують аграріїв в умовах посівної фото, ілюстрація

Цьогорічна весняна посівна кампанія проходить у складних умовах погоди та пандемії і це вимагає додаткових витрат.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minfin.com.ua.

У той же час, погода та пандемія не єдині негативні фактори. Як відомо, минулого року аграрії сильно постраждали від ревальвації: засівали поля при курсі 27-28 грн/$, а продавали урожай вже за 23-24 грн/$. У нинішньому сезоні ситуація схожа – сіяти доводиться, коли курс порівнянний з показником весни минулого року. Звичайно, навряд чи цього року гривня буде сильно зміцнюватися, але витрати вже понесені максимальні.

Питання в тому, чи готові банки фінансувати аграріїв?

В Укргазбанку представники малого та середнього бізнесу, зокрема й аграрії, можуть отримати кредити в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» з частковою компенсацією процентів. Також найближчим часом почне діяти змінена Постанова КМУ №300. У цьому році в рамках 28 та 300 постанов КМУ державну підтримку зможе отримати значно ширше коло сільгоспвиробників.

Отже, попит аграріїв на кредити банки можуть задовільнити по зменшеним ставкам. Цьому має сприяти й недавнє зниження Нацбанком облікової ставки до 8% річних.

Кредобанк цього року пропонує агро-бізнесу фінансування за ціною від 14,5% річних. Мова йде про повну лінійку кредитних продуктів. 

ПриватБанк, у свою чергу, пропонує своїм аграрним клієнтам поновлювану кредитну лінію терміном дії до 36 місяців. Сума фінансування – від 500 тис. грн., а відсоткова ставка – від 16% річних. 

Ще один помітний учасник ринку агрокредитування — Банк Креді Агріколь пропонує кредитну лінію на поповнення оборотного капіталу, зокрема, на фінансування придбання матеріалів, сировини, товарів та інших товарно-матеріальних цінностей.

Інший банк з іноземним капіталом, Укрсиббанк, пропонує аграріям кредити на суму до 5 млн. грн. на 12 місяців під ставку від 13,5% річних. 

Як бачимо, на ринку присутні численні пропозиції і варіанти фінансування посівної. Загалом аграрії можуть розраховувати на кредити під 14-16% річних, якщо мова не йде про партнерські, державні або міжнародні програми підтримки агробізнесу. Тоді фінансування може бути навіть дешевшим. При цьому ставки за різними продуктами можуть суттєво відрізнятися від банку до банку, як і умови видачі кредитів.

Банкіри, в свою чергу, говорять, що попит на інвестиційні кредити з боку АПК знижується. Вони також відзначають погіршення платіжної дисципліни аграріїв із обслуговування кредитів. В результаті падіння ділової активності й уповільнення економіки позичальники просять надати відстрочку платежу, або реструктуризацію, оскільки зіткнулися з фінансовими труднощами. Є також клієнти, які попросили «кредитні канікули».

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0