Спецможливості
Новини

Децентралізація зробить місцеві громади господарями своєї землі, — експерт

30.10.2020
659
Децентралізація зробить місцеві громади господарями своєї землі, — експерт фото, ілюстрація

Після 20 років мораторію Україна впритул наблизилась до запуску прозорого ринку землі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

Шлях був непростий: значний спротив із боку зацікавлених осіб, які звикли годуватись за рахунок існування сірого ринку, численні популістичні маніпуляції та два місяці розгляду понад 4-х тисяч подекуди абсурдних правок. 

Але це сталось! 30 березня законопроєкт, яким нарешті відкрили ринок землі, підтримали нардепи. І хоча зараз ми отримали ринок у сильно обмеженому форматі, це рішення, безперечно, є переломним в боротьбі за запуск прозорого та чесного ринку землі в Україні.

Ухвалення законопроєкту №2194 дозволить нарешті передати державні землі за межами населених пунктів у комунальну власність місцевих громад. Фактично, місцеві органи влади отримають можливість здійснювати контроль та управління цими землями. 

Це, у свою чергу, дасть підґрунтя їх розвитку за рахунок більш ефективного використання земельних ресурсів і, як наслідок, збільшення податкових надходжень, запровадження довгострокового планування, а також залучення інвесторів для розбудови як інфраструктури, так і виробничих підприємств. 

Ринок землі, як суспільний компроміс, було ухвалено у вкрай обережному форматі — без іноземців та з обмеженими розмірами ділянок. 

Це робить необхідність прийняття усього «земельного пакету» ще вищою — адже без нього ринок не запрацює нормальним чином та не дасть позитивного економічного ефекту. 

«Лише завдяки комплексному підходу буде можливо запустити прозорий та чесний ринок землі та з часом підвищити його ефективність через перехід до більш ліберального формату», — вважає Павло Кухта, керівник із політичних питань Київської школи економіки.

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0