Спецможливості
Новини

Де малим і середнім аграріям шукати гроші на розвиток бізнесу?

08.09.2017
5312
Де малим і середнім аграріям шукати гроші на розвиток бізнесу? фото, ілюстрація
Знайти гроші для свого бізнесу можна в міжнародних фінансових організаціях, які готові надавати кредити і гранти

Малий і середній бізнес (МСБ) в Україні називають драйвером економіки. Однак кредитувати приватних підприємців і невеликі компанії готові не всі фінустанови. Знайти гроші для свого бізнесу можна в міжнародних фінансових організаціях, які готові надавати кредити і гранти, пише propozitsiya.com з посиланням на liga.net.

Через українські банки МСБ може отримати фінансування від міжнародних організацій. Традиційно МСБ в Україні підтримують ЄБРР і Всесвітній банк. Цього року запустилось кілька кредитних програм за підтримки інших іноземних партнерів України.

Активну допомогу МСБ в Україні надає Німецько-український фонд (НУФ), який співпрацює з 7 банками в Україні. НУФ позичає кошти фізособам-підприємцям, мікропідприємствам і іншим МСП, які мають не більше 250 працівників і обсяг валового доходу не більше ніж €5 млн в еквіваленті. Умови кредиту залежать від обраної програми, по найбільш популярним відсоткова ставка становить не більше рівня облікової ставки НБУ +5-6% річних. Термін кредитування - до 5 років.

З початку 2017 року НУФ було видано близько 600 кредитів. Основну частину кредитів отримали сільськогосподарські підприємства - 55% від загального числа. Всього з початку року НУФ надав банкам-партнерам для фінансування проектів МСБ 170 млн грн.

Фінансування міжнародних організацій зазвичай отримують компанії з пріоритетних галузей економіки. Наприклад, підтримати малий і середній агробізнес в Україні взялася американська Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC). У серпні урядова організація США виділила $18 млн для кредитних програм банків "Агропросперіс" і "Восток", які спрямовані на фінансування невеликих ферм і підприємств в сільській місцевості.

Ощадбанк разом з Western NIS Enterprise Fund (фінансується USAID) запустив програму кредитування соціальних підприємств. В рамках програми банк надає кредит до 2,3 млн грн за пільговою ставкою від 5% річних на термін до 3 років. За класифікацією WNISEF, соціальним бізнесом вважається підприємство, у якого більше 50% всіх співробітників - представники незахищених верств населення, ветерани, інваліди та постраждалі від військових конфліктів. Або ж таке підприємство направляє частину свого прибутку на соціальні потреби суспільства. В рамках програми банк уже профінансував підприємства Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Черкаської областей. До кінця року соціальним підприємствам планується видати $1 млн.

Фінансування для своїх проектів нерідко шукають стартапи, у яких, як правило, немає кредитної історії, ліквідних застав або звітності. Для таких підприємців в Україні та за її межами існують інкубатори та акселератори, інвестиційні платформи і венчурні фонди.

За даними Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій, в Україні активні 17 венчурних фондів. Портфель інвестфонду зазвичай становить в середньому 20 компаній. Фонди готові вкладати від $50 тис. до десятків мільйонів залежно від стадії проекту і типу фонду. Третина венчурних фондів в Україні готові інвестувати від $100 тис. до $1 млн в стартапи на всіх стадіях.

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0