Спецможливості
Новини

Чисте поле – запорука врожайності, або захищаємо ріпак озимий на ранніх стадіях розвитку

19.08.2019
851
Чисте поле – запорука врожайності, або захищаємо ріпак озимий на ранніх стадіях розвитку фото, ілюстрація

Збираєтеся сіяти ріпак? Тоді саме час подбати про його гербіцидний захист. Адже потенціал своєї продуктивності культура якнайкраще реалізує на чистих від сегетальної рослинності полях. Оскільки за високої засміченості знижується густота і значною мірою затримується ріст і розвиток рослини. Крім того, осіння забур’яненість призводить до надмірного винесення точки росту над поверхнею ґрунту й слабкого розвитку кореневої системи, що підвищує ризик вимерзання ріпака та спричинює формування низької врожайності. А ще – сприяє поширенню захворювань і шкідників, призводить до підвищення вологості та засміченості врожаю, спричиняє складнощі при його збиранні та переробці. Про це пише propozitsiya.com.

Щоб вберегти свої посіви від усіх цих негараздів і закласти гарну врожайність, експерти «UKRAVIT» радять не нехтувати ґрунтовим гербіцидним контролем. Таким чином, ви забезпечите озимому ріпаку конкурентне середовище у боротьбі за вологу, тепло, поживні речовини та простір на початкових етапах розвитку, а також зменшите ймовірність ураження посівів хворобами і шкідниками.

Для контролю широкого спектра однорічних злакових і дводольних видів бур’янів вони рекомендують застосовувати високоефективний ґрунтовий гербіцид Тізер (пропізохлор, 720 г/л). Діюча речовина препарату діє на початкові стадії розвитку бур’янів і знищує їх; одночасно, вона пригнічує ріст кореневої системи бур’янів. Крім того, препарат утворює «захисний екран» у верхньому шарі ґрунту, що дозволяє контролювати наступні хвилі появи бур’янів.

Тізер знімає проблему забур’яненості на ранніх етапах росту культури і забезпечує тривалий період захисної дії, залежно від погодних умов. При цьому він не є фітотоксичним для рослин ріпака навіть при випаданні надмірної кількості опадів чи зниженні температури і швидко розпадається у ґрунті на нетоксичні сполуки.

Ключові слова: врожай, ріпак, Україна

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0