Спецможливості
Статті

Чи потрібно застосовувати мікродобрива, і які?

19.09.2008
640
Чи потрібно застосовувати мікродобрива, і які? фото, ілюстрація

Сьогодні майже кожний покупець мікродобрив зустрічається з улесливими доводами дилерів, що наші добрива найкращі, що вони повністю задовольняють фізіологічні потреби сільськогосподарських культур, що лише завдяки їхньому використанню можливо досягти “шалених успіхів”. Безумовно, за постійної появи на ринку нових компаній без оцінки фахівців дуже важко знайти ту золоту істину.
Ось чому компанія “Нутрітех Україна” вирішила 7 грудня 2007 року провести науково-практичну конференцію на тему: “Ринок мікродобрив в Україні та вплив позакореневого підживлення мікродобривами “Нутріванти Плюс™” на продуктивність сільськогосподарських культур”. У конференції взяли участь відомі вчені, сільськогосподарські товаровиробники, дилери постачальники мінеральних добрив, представники преси.

Сьогодні майже кожний покупець мікродобрив зустрічається з улесливими доводами дилерів, що наші добрива найкращі, що вони повністю задовольняють фізіологічні потреби сільськогосподарських культур, що лише завдяки їхньому використанню можливо досягти “шалених успіхів”. Безумовно, за постійної появи на ринку нових компаній без оцінки фахівців дуже важко знайти ту золоту істину.
Ось чому компанія “Нутрітех Україна” вирішила 7 грудня 2007 року провести науково-практичну конференцію на тему: “Ринок мікродобрив в Україні та вплив позакореневого підживлення мікродобривами “Нутріванти Плюс™” на продуктивність сільськогосподарських культур”. У конференції взяли участь відомі вчені, сільськогосподарські товаровиробники, дилери постачальники мінеральних добрив, представники преси.
З аналізом сегменту ринку — мікродобрива в Україні — та прогнозом його подальшого розвитку виступив генеральний директор компанії “Нутрітех Україна” Ігор Кармазін. Головними чинниками, які сьогодні спонукають вітчизняних аграріїв застосовувати мікродобрива, є низький вміст або дефіцит доступних рослинам мікроелементів, викликаний браком виробництва та внесення органічних добрив (застосовується 0,8 т/га ріллі органіки, що становить 10% від нормативу). Це також недостатнє висівання сидератів, які забезпечують рослини доступним формами елементів мінерального живлення та підтримують їх бездефіцитний баланс. Починаючи із 2001 року, спостерігається динаміка зростання застосування традиційних мінеральних добрив (щорічний приріст обсягів їхньої реалізації становить 25–30%), що, відповідно, обумовлює застосовування підвищених доз мікродобрив. Разом з цим, вітчизняні аграрії впроваджують у свої технології високопродуктивні гібриди та сорти сільськогосподарських культур, фізіологія мінерального живлення яких потребує застосування повного й збалансованого мінерального живлення. Ці головні чинники спонукають аграріїв України більше застосовувати мікродобрив, що сприяє постійному зростанню ринкового сегменту — мікродобрива на аграрному ринку (рис. 1).
Уже за рік роботи компанія “Нутрітех Україна” посіла дев’яте місце серед операторів імпортерів мікродобрив в Україну. Цьому сприяла співпраця із всесвітньо відомим міжнародним концерном “ICL Fertilizers Group” — світовим лідером із виробництва й експорту фосфорно-калійних добрив та спеціальних водорозчинних добрив. Концерн має власні багатющі сировинні запаси фосфору, калію, магнію, брому, потужні наукові хімічні лабораторії, високопрофесійний інтелектуальний персонал. Продукція концерну повністю відповідає нормативам європейських стандартів якості та екологічності.
Розрахунки спеціалістів компанії “Нутрітех Україна” показують, що у грошовому виразі потенціал сегменту ринку — мікродобрива в Україні — лише на головних сільськогосподарських культурах становить близько 300 млн американських доларів і їхня реалізація у 2008 році становитиме не менше 30 млн доларів (рис. 2).
Пропозиція на вітчизняному ринку мікродобрив, які різняться за своїм хімічним складом, потребує їх сегментації. Компанія “Нутрітех Україна” пропонує такий підхід до сегментації різних видів мікродобрив (табл. 1).
Враховуючи свій науковий та професійний потенціал, компанія “Нутрітех Україна” планує бути лідером із продажів мікродобрив в Україні, розглядає свою подальшу бізнесову діяльність лише через призму плідної співпраці з вітчизняними й зарубіжними науково-дослідними інститутами та всесвітньо відомими агрохімічними лабораторіями. Для цього плідно співпрацює з Інститутом цукрових буряків УААН, Інститутом фізіології рослин і генетики НАН України, Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН, Національним інститутом винограду та вина “Магарач”, ННЦ “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова”, Волинським інститутом АПВ УААН, Одеським селекційно-генетичним Інститутом УААН та англійською агрохімічною лабораторією “Яра Аналітік Сервіс”. Сьогоднішня плідна співпраця з вітчизняними науковцями дала змогу накопичити великий обсяг науково-практичної інформації щодо ефективного застосування “Нутрівантів Плюс™” у технологіях вирощування сільськогосподарських культур.
Про отриману високу ефективність від застосування “Нутріванту Плюс™ цукрові буряки” виступив Анатолій Заришняк,  завідувач лабораторії агрохімії Інституту цукрових буряків УААН, член-кореспондент УААН, професор. Він відзначив, що Інститутом протягом двох років на базі чотирьох науково-дослідних станцій проводяться дослідження із вивчення впливу різних доз добрива на продуктивність цукрових буряків. Добриво “Нутрівант Плюс™ цукрові буряки” заслуговує на увагу, оскільки має чудові фізико-хімічні властивості та, разом із підвищенням врожайності на 50–60 ц/га, підвищує цукристість цукрових буряків на 1–1,5%. За результатами проведених наукових дослідження нами розроблені наукові рекомендації щодо ефективного застосування “Нутріванту Плюс цукрові буряки” у різних зонах бурякосіяння України.
Галина Кучер, завідувач лабораторії фізіології ННЦ Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відмітила високу ефективність “Нутріванту Плюс™ виноград” на культурі винограду. Добриво підвищує стійкість рослин винограду до посухи, прискорює дозрівання плодів, збільшує масу грон та величину ягід, сприяє накопиченню цукрів у межах 3%.
Віктор Швартау, завідувач відділу фізіології живлення рослин Інституту фізіології рослин та генетики НАНУ, доктор біологічних наук відмітив, що “Нутрівант Плюс™ зерновий” показує особливо високі результати щодо врожайності та якості на інтенсивних сортах озимої пшениці селекції Інституту фізіології рослин та генетики НАНУ. Залежно від доз та фаз застосування “Нутріванту Плюс™ зернового”, було отримано приріст урожайності 5–7 ц/га. Добриво підвищувало стійкість озимої пшениці до посухи.
Володимир Міщенко, керівник відділу ТОВ “Українська аграрно-хімічна компанія”, познайомив учасників конференції з виробничими випробуваннями “Нутрівантів Плюс™” на польових сільськогосподарських культурах у різних господарствах України. У виробничих посівах ячменю пивоварного ТОВ “Астра-агро” на сорті Скарлет (директор В. Давиденко, головний агроном В. Осипеко) при застосуванні “Нутріванту Плюс пивоварний ячмінь” було отримано (на площі 154 га) приріст урожайності 5,63 ц/га з вмістом білка 11,5%, що відповідало вимогам стандарту щодо ячменю пивоварного, коли на контролі та на інших виробничих посівах вміст білка становив понад 13%.
Сергій Адаменко, головний науковий консультант компанії “Нутрітех Україна”, кандидат сільськогосподарських наук надав інформацію, що у 2008 році компанія “Нутрітех Україна” розширює свою продуктову лінію мікродобрив ”Нутрівантів Плюс™” на картоплю, овочеві культури родин гарбузових та пасльонових, плодово-ягідніх культури, та запропонує в 2008 р. новітні добрива на основі амінокислот з вмістом біологічно активних речовин.
Василь Гуменюк, консультант компанії “УкрТехноФос”, кандидат сільськогосподарських наук, доцент доповів про отримані високі виробничі результати від застосування “Нутріванту Плюс™ олійний” на соняшнику у господарствах Хмільницького району Вінницької області, що входять у корпорацію “Наша Ряба”, де середні прирости врожайності становили від 3 до 7 ц/га.
Отже, учасники конференції ще раз підтвердили, що для отримання високої продуктивності сільськогосподарських культур потрібно обов’язково застосовувати позакореневе підживлення мікродобривами. А добрива “Нутріванти Плюс” є сьогодні одними з найкращих в Україні.

Юрій Михайлов

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних

1
0