Спецможливості
Технології

ЧИ ПОТРІБНІ НА ПОЛІ ЗЛАКОВІ?

05.06.2008
904
ЧИ ПОТРІБНІ НА ПОЛІ ЗЛАКОВІ? фото, ілюстрація
Справжньою катастрофою для господарів є забур’яненість посівів злаковими бур’янами. Практично повсюдно спостерігається тенденція до різкого збільшення забур’яненості посівів пирієм, який відрізняється високою шкодочинністю. Від такої “зеленої пожежі” знижується родючість грунтів і, як наслідок, падає урожайність.

Інститут захисту рослин проводив дослідження забур’яненості посівів озимої пшениці протягом 1997–2000 рр. у зонах Полісся, Лісостепу та Степу. За результатами цих досліджень виявилося, що чемпіоном серед бур’янів за чисельністю виявився мишій сизий: його чисельність становить від 20 до 50 відсотків усього видового складу на полі. Друге місце за чисельністю посідає пирій повзучий — 10%. Навіть у такої сильної культури, як озима пшениця,  пирій повзучий відбирає в середньому близько 3,5 ц/га урожаю. Що можна казати про інші культури?


В Україні, на відміну від інших країн, знищувальні заходи проти злакових бур’янів проводять лише на інших культурах сівозміни, оскільки вартість протизлакових гербіцидів для застосування на зернових колосових досить висока. Проте постійно зростаюча чисельність злакових бур’янів в Україні свідчить про невисоку ефективність таких заходів.
У посівах багатьох сільськогосподарських культур застосування машин та механізмів є проблематичним або просто неможливим. Залишається покладатись лише на ручне прополювання, яке є повільним та малоефективним. По-перше, ручні прополювання розпочинають, як правило, тоді, коли бур’яни вже набирають суттєвої маси та встигають назавжди відібрати частину майбутнього врожаю. По-друге, травмується сама культура. Тому, для знищення багатьох видів бур’янів використання хімічного методу є безальтернативним.


Минулого року ОБЕРІГ™ було застосовано на площі 22 тис. га цукрових буряків. Також було проведено широкомасштабні виробничі випробування гербіциду у Інституті захисту рослин. Вже сьогодні все більше аграріїв виявляють до нього інтерес: заявлена на сьогодні площа для обробітку становить 50 тис. га.


З-поміж усіх відомих в Україні грамініцидів (протизлакових гербіцидів) особливо виділяється ОБЕРІГ™ від української компанії “Презенс”.
Зареєстровано ОБЕРІГ™ на цукрових буряках. У квітні очікується реєстрація на соняшнику, ріпаку, картоплі, в т.ч. для використання на присадибних ділянках проти злаких бур’янів на картоплі. Для цього поряд з каністрами місткістю 5 л. препарат пропонується в флаконах по 250 мл. Препарат містить високоефективну поверхнево-активну речовину, тому вже немає потреби додавати ПАР у бак обприскувача, на відміну від деяких інших препаратів.
Найефективніший період для використання ОБЕРІГу™ — 2–3 листки, до настання фази кущення у однорічних бур’янів та 4–6 листків у багаторічних бур’янів (або за їх висоти 10–15 см), за теплої погоди і достатньої вологості грунту. За таких умов використовують мінімальні рекомендовані норми витрати препарату.


Деякі з переваг гербіциду ОБЕРІГ
ОБЕРІГ™ повністю вирішує за Вас проблеми із злаковими бур’янами на полі — одну з головних причин зниження урожайності
ОБЕРІГ™ має найкращу ефективність у боротьбі з пирієм повзучим
ОБЕРІГ™ проникає у тканини бур’янів за 1 годину
ОБЕРІГ™ містить високоактивний комплекс поверхнево-активних речовин і готовий до використання
ОБЕРІГ™ розфасований у зручну якісну тару на Ваш вибір
ОБЕРІГ™ має доступну вартість, суттєво економить Ваші кошти та приносить високі прибутки
ОБЕРІГ™ має відмінну якість від компанії “ПРЕЗЕНС”


Вже за 1 годину після обробки, ОБЕРІГ™ проникає всередину рослин. Після цього дощ вже не впливає на ефективність препарату. Бур’яни відразу припиняють ростові процеси і вже не конкурують з культурними рослинами за елементи живлення і вологу. Повна загибель відбувається на 10–13 день після обробки.
Закордонні науковці* довели, що діюча речовина гербіциду ОБЕРІГ™ квізалофоп-П-етил має більшу ефективність проти пирію повзучого, ніж препарати на основі інших діючих речовин. Гербіцид ОБЕРІГ™ однаково ефективно діє проти одно- і багаторічних злакових бур’янів.


Поширена хибна думка про те, що нібито більша швидкість загибелі бур’янів приводить до вищих урожаїв. Дійсно, за обробки деякими препаратами бур’яни повністю гинуть на 1–3 дні швидше. Проте слід завжди пам’ятати, що після проникнення гербіциду в тканини обмін речовин у бур’янів практично зупиняється. Бур’яни вже не конкурують з культурою. Гербіцид ОБЕРІГ™ проникає у рослину через 1 годину!


Бур’яни, що перебувають у стресовому стані, потребують збільшення норми витрати вищу за середню, остільки їх покривні тканини потовщені, а проникнення будь-якого препарату у рослини ускладнене. Якщо ж перед застосуванням була тепла і волога погода, норму витрати можна не підвищувати.


* Алан Декстер, Університет Північної Дакоти


ЧИ ПОТРІБНІ НА ПОЛІ ЗЛАКОВІ?
Звичайно, потрібні. Проте якщо це не злакові бур’яни!
О. Давидюк,
канд. с.-г. наук


З будь-яких питань щодо описаних препаратів звертайтесь
за тел. (044) 537 43 55

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0