Спецможливості
Новини

Чотири найперспективніші вектори експорту меду

18.10.2017
2635
Чотири найперспективніші вектори експорту меду фото, ілюстрація
Світовий ринок меду за останні 14 років додав у обсягах 34%. Наразі він оцінюється на рівні 1,6-1,7 млн т

Світовий ринок меду за останні 14 років додав у обсягах 34%. Наразі він оцінюється на рівні 1,6-1,7 млн т, з яких близько 35-40% експортується. Обсяги торгівлі медом у світі за п’ять останніх років збільшились на 30%, та в минулому році становили 659,2 тис. т, або $2,24 млрд.

Щоб визначити, які ринки будуть найперспективнішими у найближчому майбутньому, варто звернути увагу на деякі фактори, пише propozitsiya.com за матеріалами info.shuvar.com.

А саме - як темпи приросту імпорту продукції в натуральному та грошовому вираженні за останні 5 років, чисельність населення та прогноз його зростання до 2030 року, ВВП на душу населення а також – наявність тарифних та нетарифних бар’єрів. Варто розглянути ЄС, країни Америки, країни Близького Сходу та країни Східної та Південно-Східної Азії в якості перспективних ринків.

Найбільші імпортери меду:

Євопейський Союз

ЄС є найбільшим імпортером меду в світі: близько 50% від загальносвітового імпорту припадає на країни ЄС. Серед європейських країн, найбільші обсяги даного продукту імпортують Німеччина (13%), Франція (6%), Великобританія (6%), Бельгія (4%), Іспанія (4%) і Польща (4%).

Країни ЄС також одні з найбільших споживачів меду в світі з середнім показником споживання - 0,65 кг на людину в рік, в той час як загальносвітовий показник становить 0,22 кг. Споживачі надають перевагу перевагу натуральним і здоровим підсолоджувачам з користю для здоров'я, шукаючи здорові альтернативи рафінованому цукру. Популярної нішею для меду є тренд органічної продукції. Окрім того, споживачі зацікавлені в інноваційних продуктах з новими смаками, зростає і популярність на провідних європейських медових ринках монофлорних сортів меду: з акації, конюшини, ялиці, сосни.

США і Канада

США - другий найбільший імпортер меду, що купує 26,3% від загального світового обсягу імпорту. У цій країні збільшення внутрішнього споживання лише на 30% забезпечується за рахунок виробництва меду всередині країни, і більш ніж на 70% - за рахунок імпортних поставок. Середній щорічний приріст імпорту меду за 2012-2016 роки становив 5% .

США також і один з найбільших світових споживачів меду. Середній показник споживання меду становить 0,73 кг на людину в рік (2016 рік).

У Канаді також спостерігається зростання споживчого попиту на мед на тлі збільшення обсягів як виробництва, так і імпорту. На частку цієї країни припадає 1 % від загального світового обсягу імпорт, а середній щорічний приріст імпорту меду за 2012-2016 роки становив 17%.

Зростання попиту на натуральні і органічні продукти та підвищений інтерес до новинок на ринку характерні для обох країн.

Привертають увагу споживачів комбінації нових смаків і вихід «нових продуктів» на ринок. Наприклад, мед з «перчинкою» (з вогняними перцями - примарний перець, халапеньйо і хабанера) і спеціями. Цей тренд «пряних медів» стає все більш популярним серед американців.

У Канаді росте кількість споживачів, які віддають перевагу натуральним продуктам, збільшується попит на якісні інгредієнти і продукти з «чистою етикеткою».
 
Країни Близького Сходу: ОАЕ та Саудівська Аравія

Саудівська Аравія є найбільшим імпортером меду серед країн Близького Сходу – на її частку припадає 2% від загального світового обсягу імпорту меду. Середній показник споживання меду - 0,44 кг на людину в рік (2013 рік).

ОАЕ – другий ключовий покупець меду в Близькосхідному регіоні. Щорічний середній приріст імпортних поставок період з 2012 по 2016 рік зберігався на рівні 17%. Середній показник споживання меду - 0,25 кг на людину в рік (2013 рік).

Серед споживчих тенденцій варто відмітити зростання попиту на натуральні і органічні продукти.
 
Країни Східної і Південно-Східної Азії – це один з найбільш динамічних регіонів по нарощуванню обсягів імпорту меду.

Японія посідає третє місце серед країн-імпортерів в світі і перше – серед країн Східної Азії, маючи 7,7% від загального світового обсягу імпорту меду. Приріст обсягів імпорту меду за останні 5 років становить 5%. Середній показник споживання -  0,33 кг на людину в рік (2013 рік).

Китай є другим покупцем меду в Східній Азії. На його частку припадає близько 1% від загального світового обсягу імпорту меду. Щорічний середній приріст імпортних поставок період 2012 по 2016 рік тримається на рівні 16%. Середній показник споживання - 0,25 кг на людину в рік (2013 рік).

Для регіону також характерне зростання попиту на натуральні і органічні продукти.

Для виходу на ринки необхідна робота по підвищенню якості продукції, відповідності продукції стандартам і вимогам країни-імпортера (маркування та упаковка), розширення асортименту продукції та пошуку нових продуктів, які можна запропонувати на ринку - наприклад, поєднання меду з різними добавками (горіхи, спеції і т.д), органічний мед, монофлорний мед з рідкісних медоносів, питний мед і т.д.

Анна Бурка, національний консультант FAO

Ключові слова: мед, експорт, рынок меда

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0