Спецможливості
Новини

Через кілька років Україна зможе вирощувати мигдаль, пекан і фісташки

14.09.2017
6592
Через кілька років Україна зможе вирощувати мигдаль, пекан і фісташки фото, ілюстрація
Через зміну місць зростання горіхів, пов'язану з глобальним потеплінням клімату, вже через кілька років виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан і фісташки

Через зміну місць зростання горіхів, пов'язану з глобальним потеплінням клімату, вже через кілька років виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан і фісташки. Про це повідомила директор Академії горіхівництва, співзасновник Української горіхової асоціації Олена Івченко, пише propozitsiya.com за матеріалами orehovod.com.

"Щоб переконатися в масштабах горіхової індустрії, розглянемо карту руху потоків світової торгівлі горіхами. Це робочий документ Міжнародної ради по сухофруктам і горіхам. Статистика торгівлі між країнами відносно стабільна з року в рік - збільшується виробництво і ціни на продукцію, але потоки залишаються без змін, оскільки ареали зростання тих чи інших горіхів не змінюються. Але найближчим часом ми можемо стати свідками змін місць зростання горіхів, в зв'язку з глобальним потеплінням клімату. І вже через кілька років ми зможемо вирощувати мигдаль, пекан і фісташки", - зазначила вона.

Світова торгівля горіхами, напрамок потоків:

Карта зміни клімата:

Зараз "головним" горіхом в Україні є волоський. За даними експерта, валовий збір волоських горіхів в Україні становить від 120 до 90 тис. т в рік в залежності від погодних умов. І якщо раніше частина горіхів пропадала на горищах, і він не був такою цінністю як зараз, то за 10 років ціни на ядро ​​волоського горіха виросли з €2,5 до €8.

Закупівля в населення проводиться оптовиками по всій території України, а переробку та експорт здійснюють близько 60 компаній. 80% горіхів експортується в декількох напрямках. Кожен споживач повинен дізнатися про унікальність українських горіхів, підкреслює О. Івченко, оскільки фактично всі горіхи вирощені без застосування пестицидів і по суті є органічною продукцією.

Сезон експорту українських волоських горіхів починається у жовтні, коли на ринок з'являються волоські горіхи нового врожаю, і триває до травня.

Інтерв'ю
Своєчасне, якісне та кваліфіковане сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки є гарантією її безвідмовної роботи впродовж сезону. Компанія CLAAS — один з провідних виробників високотехнологічної, сучасної техніки для сільського... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0