Спецможливості
Новини

Через два года в Крыму исчезнут рисовые поля, соя и виноградники

19.10.2016
1499
Через два года в Крыму исчезнут рисовые поля, соя и виноградники фото, ілюстрація

Крим опинився на межі екологічної катастрофи. Після закриття Північно-Кримського каналу як відповідь України на анексію частини території РФ, запаси прісної води в Криму різко скоротилися. І сьогодні не існує жодних альтернатив щодо їх відновлення у найближчій перспективі.

Про це повідомляє Голос Криму

Завдяки штучно створеному каналу ще у минулому столітті, з’явилися сприятливіші умови для проживання.  Через регулярне зрошування, стало можливо розвивати сільське виробництво. Так, у 1986 році по Північно-Кримському каналу води надходило на півострів у такій кількості, що дозволяло забезпечити зрошування території сільськогосподарських угідь площею 380 тисяч гектарів!

За останні п’ять років споживання води Кримом перевищувало мільярд кубічних метрів на рік, з яких 85 відсотків забезпечувалося Північно-Кримським каналом. Фактично 2/3 населення, а це 1,5 млн кримчан, використовувало саме цю воду. Водночас 72 відсотки води, отриманої з материкової України, йшло на потреби аграрної галузі Криму.

З відкриттям каналу, 15 років пішло на те, щоб обезсолити ґрунт на півострові і підвищити рівень прісних ґрунтових вод.

Ще у 2012 році на урядовому рівні був прийнятий проект, що передбачав відновлення зрошення сільськогосподарських угідь після того, як з 1991 по 1998 роки ця система зробилася непридатною. Програма мала назву «Вода Криму», період реалізації якої мав тривати з 2013 по 2020 рік. Під програму планувалося виділити кошти у сумі 4,7 млрд грн., з них 2,3 млрд – з Державного бюджету України.

Через відсутність води в необхідній кількості для зрошування сільськогосподарських угідь, на думку аналітиків, через два-три роки, приміром, рисові поля у Криму взагалі зникнуть. Зникне також соя, вагома частина кримських овочів і фруктів, а згодом і виноградники. Поступово буде знищена кормова база для тваринництва, що потягне за собою мільярдні збитки для економіки півострова. В результаті частина місцевого населення змушена буде, рано чи пізно, емігрувати.

Нагадаємо, В Криму катастрофічно скоротилися площі зрошувальних сільгоспугідь

Ключові слова: Крым

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0