Спецможливості
Новини

Приватні інвестори та молочні кооперативи співпрацюватимуть на Полтавщині

01.11.2016
971
Приватні інвестори та молочні кооперативи співпрацюватимуть на Полтавщині фото, ілюстрація

Під час щотижневої апаратної наради директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов повідомив, що понад 16% всього українського молока -  полтавського виробництва. На сьогоднішній день  область посідає перше місце за об’ємами його виробництва. Про це propozitsiya.com повідомляє Полтавська ОДА

Найбільші виробники молока на Полтавщині – це Шишацькій, Гадяцький, Хорольський, Котелевський, Оржицький райони.

У свою чергу, поголів’я ВРХ разом із об’ємами молока зменшились у Новосанжарському, Машівському, Козельщанському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Пирятинському, Чорнухинському та Семенівському районах.

Також Сергій Фролов сказав і про ризики галузі та проблеми, серед яких — зменшення поголів’я ВРХ.

За словами Фролова, вкладати гроші  до тваринницької галузі  бажають далеко не всі. Цього року на обласних підприємствах недорахувались 5 тисяч поголів’я. Ризиковане тваринництво також через те, що в районі нові орендарі – агропідприємства - які тваринництвом не займаються, а отримують прибуток за рахунок рослинництва. Обіцяючи високу орендну плату, вони при цьому закриватимуть ферми.

Допомогти мають законодавчі зміни та підтримка тваринницької галузі на державному рівні. Проте й на місцевому рівні вже почали робити практичні кроки щодо підтримки тваринництва. Так, на прохання голови ОДА Валерія Головка Національна академія аграрних наук разом із Полтавським інститутом свинарства розробила стратегію розвитку тваринництва в області до 2020 року.

До обласного бюджету на наступний, 2017 рік планують закласти кошти у рамках підтримки тваринницької галузі. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко доручив профільному заступнику Роману Товстому зібратися разом із аграріями найближчим часом на розширену нараду для розгляду декількох пропозицій.

Перша стосується створення молочних кооперативів на селі. Головко запропонував переглянути модель створення кооперативів саме із залученням приватних інвесторів. Їм це цікаво, адже вони хочуть підняти якість молока у приватних господарів через кооперацію.

Друга ініціатива зумовлена тим, що минулої п’ятниці до ОДА звернувся ПриватБанк. Ініціатива полягає у тому, щоб в рамках проекту створення нових робочих місць разом відпрацьовувати модель надання кредитів на створення міні-заводів, міні-ферм на підтримку тваринницької галузі. Можна, наприклад, коштом обласного бюджету компенсувати суму відсотків по кредиту чи погасити частину тіла кредиту.

Інтерв'ю
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее

1
0