Спецможливості
Новини

Частково відновили роботу ринки на Київщині, а в самому Києві торговища під замком: в чому причина?

04.05.2020
647
Частково відновили роботу ринки на Київщині, а в самому Києві торговища під замком: в чому причина? фото, ілюстрація

На Київщині поступово відчиняються продуктові ринки. Аби працювати, продавці мають озброїтися антисептиками, масками та рукавичками. А покупцям на вході мірятимуть температуру. Перевіримо, чи дотримуються цих правил торгівці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 5.ua.

Цей ринок – єдиний у Бучі, що відкрив свої двері після послаблення карантину. Волонтер на вході розповідає – міряє температуру та вимагає одягти маску. Щоб пускати покупців, а не коронавірус. Хто без маски, може взяти безплатно. Тут же – антисептик. Відкрилися лише половина яток. З товаром негусто. Овочі сюди ще не завезли. Продавці не були впевнені, що працюватимуть. І переймалися, що товар зіпсується. Це подружжя від покупців відгородилося захисною плівкою. Тепер так має бути на всіх прилавках – вимагає Держпродспоживслужба.

Крім того, кількість людей на ринку обмежуватимуть: 1 людина на 10 квадратних метрів. Дезінфекція поверхонь – що три години. Стихійна торгівля поруч – заборонена. Для охочих затаритися на базарі – свої вимоги. Сюди можна заходити в масках і лише після температурного скринінгу. Чи варто було відкривати базари, коли коронавірус ще вирує, цікавимося, у місцевих. 

З семи десятків продуктових базарів на Київщині поки що відкриються лише 13. От в Ірпені, де МОЗ нарахував 17 хворих на коронавірус, ринки ще під замком.

Тим часом у Києві в розпалі стихійна торгівля.

Два місяці простою – і після перших натяків на відкриття ринків торговці радо поїхали закуповувати товар. Щоправда, новину про дозвіл роботи базарів не всі дочитали до кінця. Поки не дотримані санітарні норми на ринках, працювати вони не мають права.

На захист продавців стали покупці. Просять зрозуміти людей та дозволити їм працювати. Кажуть: у магазинах такі самі натовпи, а ціни в рази вищі.

Чому працює ринок, йдемо запитувати в адміністрації базару. Поговорити з директором ринку "Шлях", що на вулиці Зодчих, вдається лише телефоном. Каже: його ринок не працює.

Попри несанкціоновану торгівлю протоколи на порушників карантину не складали. Обмежилися усним попередженням. Якщо вони вдруге порушать заборону, на продавців чекатиме штраф щонайменше 17 тисяч гривень. Таке саме покарання чекає і на ринки, які ігноруватимуть санітарні норми.

Ключові слова: ринки, карантин

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0