Спецможливості
Новини

Чашка кави в Україні подорожчала, а мотивація випити її змінилась

12.09.2017
9619
Чашка кави в Україні подорожчала, а мотивація випити її змінилась фото, ілюстрація
Хоча вартість кави постійно зростає, любителі напою не лише не зменшують її споживання, а й експериментують зі смаками

В середньому один житель України випиває на рік 100 чашок кави поза домом. І хоча вартість кави постійно зростає, любителі напою не лише не зменшують її споживання, а й експериментують зі смаками. Про результати досліджень експертів хмарної системи автоматизації для кафе, ресторанів і магазинів POSTER детальніше розповів співзасновник компанії з автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Родіон Єрошек, пише propozitsiya.com за матеріалами biz.nv.ua.

За його словами, прайс на каву в закладах України збільшується і за два останні роки вартість напоїв зросла на 25-30%.

Отримані дані моніторингу 2017 року підтвердили тенденцію. Наприклад, рік тому чашка еспресо обійшлася б у суму від 14 до 30 грн, а сьогодні мінімальна вартість класичної кави починається від 18 грн. Такі ціни пропонують, наприклад, булочній Mary в столиці і кафе "Шпаківня" в Дніпрі. Максимальна вартість кави - 50 грн - у столичному ресторані "Матіз".

Приблизно схожа ситуація склалася з кавою з молочною піною – лате або капучино. Минулого року вартість капучино варіювалася від 17 до 36 грн, сьогодні ж мінімальна планка – 20 грн. За цю ціну капучино продається, наприклад, у 3-му Масиві в Дніпрі. А ось найдорожчу каву з молочною пінкою – 75 грн - дослідники знайшли також у столиці в закладі під назвою Fair Finch Coffee Center.

Аналітики POSTER збирали дані по ціновій політиці кавових закладів в п'яти містах. Результати показали, що найвищі ціни на каву - в столиці. У закладах високого цінового сегмента капучино можна купити за 75 грн. Як не дивно, найнижча вартість капучино - 20 грн - також у Києві.

Відзначимо, що наведені цифри актуальні тільки для напоїв, які подаються виключно всередині закладів.

Що стосується причин для підвищення цін, то ресторатори пояснюють це зростанням вартості закупівель. За даними бліц-моніторингу з 2014 року закупівельні ціни зросли в 2-3 рази.

Незважаючи на зростання цін, пити каву наші співвітчизники менше не стали. Статистика, а це близько сотні чашок на рік поза домом, залишилася на рівні минулого року. Втім, змінюється сама мотивація випити кави. Випити кави і з'їсти десерт для людини тепер сприймається як можливість отримати задоволення, розслабитися і відволіктися. Або ж, навпаки, провести продуктивну ділову зустріч.

Крім того, змінилися і смаки. Сьогодні в моді кавові коктейлі, наприклад, раф, замість темного, а також більш м'яке обсмажування і колір зерен кави. Все більше ділових людей віддають перевагу каві на винос, яка давно стала символом ділового способу життя.

Оскільки і капучино, і еспресо залишаються найбільш популярними позиціями в закладах України, власники бізнесів намагаються міняти прайс плавно, щоб не відлякати клієнтів. Деякі ресторатори намагаються укласти з постачальниками такі угоди, які б передбачали заборону на підвищення цін закупівлі більше ніж на 10%.

Ключові слова: кофе

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0