Спецможливості
Новини

Чандлер в Україні: міф чи реальність, очима експертів горіхової галузі

24.07.2018
2151
Чандлер в Україні: міф чи реальність, очима експертів горіхової галузі фото, ілюстрація

Багато горіховодів вже обпеклися на південних сортах, які по своєму українському менталітету — «у всіх змерзне, тільки не в мене!» — садили на всій території країни. Американський горіх Chandler  — південне дерево. Це аксіома! Раз або два на десятиліття українські морози обов’язково забирають слабких.

Логічно постає питання: Невже бажання мати заморського «журавля» переважає ризик втратити дерево (а при цьому власні гроші, час, надії) від морозу?!

Морозостійкість у рослин закладається генетично.

Згідно з загальноприйнятими зонами морозостійкості USDA (це кліматичні області землі, які підходять для вирощування тих чи інших видів рослин. Вони засновані на температурній шкалі, яка показує середньорічну мінімальну температуру), наші південні області підпадають під зону 6а та 6b, практично весь центральний регіон України входить в підзону 5b.  Тут вже ніякого сумніву не може бути, щоб побрататися з кліматичними зонами 8 та 9 (Італія, Греція, Туреччина), в яких цілком добре почуває себе американський горіх Chandler.

Але однієї морозостійкості мало для благополучного подолання зими. У рослини також повинна бути достатня зимостійкість, яка визначається як комплекс властивостей, які забезпечують стійкість до ранніх морозів, вітру, сонячних опіків, посухи.

Тому, вбачаючи великий промисловий потенціал у селекціонуванні Chandler для кліматичних умов України, Горіхова асоціація об’єднала відомих українських практиків в робочу групу з адаптації Chandler до нашого клімату.

Знаючи інтерес горіховодів до цього сорту, Програма конференції 27 липня у Херсоні, яку організовує  Українська горіхова асоціація, доповнена виступами практиків-садоводів з аналізом своїх напрацювань. Вперше буде оприлюднена думка фахівців з приводу того, чи реально отримувати з чандлера стабільні урожаї.

Крім цього, ще один перспективний напрямок буде висвітлено на горіховій конференції 27 липня: технології клонального розмноження горіхоплідних (in vitro) та ДНК-паспортизація (контроль якості за новітніми технологіями), з якими вдало сьогодні справляється Тетяна Корня, керівник підприємства «ІН ВІТРО ПЛАНТ" з Одеси. Створення великих промислових садів, проект яких розраховується на 20–50 років, неможливе без гарантованого безвірусного садивного матеріалу, тому розмноження якісних саджанців in vitro — це вже не данина моді, а сьогоднішня гостра необхідність.

Про це Ви дізнаєтесь «з перших вуст» на горіховій конференції у Херсоні 27 липня.

З умовами Вашої участі в форумі горіховодів України Ви зможете ознайомитись на сайті Української горіхової асоціації: http://ukr-nuts.org/ та на сайтах: https://www.gardens-nuts.com.ua/ru/ ,  http://orehovod.com

Ознайомитися з програмою конференції

 

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0