Спецможливості
Новини

Ціни на цукор та яйця зросли на 50% за рік

15.02.2021
675
Ціни на цукор та яйця зросли на 50% за рік фото, ілюстрація

У 2020 році ціни на цукор, яйця та олію зросли на 54,7%, 52,3% та 25,6% відповідно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

У найбільшій роздрібній мережі супермаркетів «АТБ» повідомили, що лише з листопада вартість цукру зросла на 11%, борошна — на 18% (очікується ще на 10%), макаронних виробів — на 13%, гречки — на 10%, гороху — на 15%, молока — на 5-10%, масла — на 5%. Яйця в «АТБ» подорожчали на 50%.

Ціни ростуть як для роздрібних покупців, так і для оптових.

У Торгово-промисловій палаті зазначають, що за останні півроку внутрішні ціни на пшеницю, жито, кукурудзу зросли за всіма позиціями з 3,7-4,7 тис. грн до майже 9 тис. грн за тонну. Саме на зерно приходиться до 60% собівартості одного яйця.

Ще кілька місяців тому борошно коштувало дешевше, ніж зараз коштує зерно, з якого воно виробляється.

«Аналогічна ситуація на ринку цукру. Внутрішні ціни на цукор на 30-40% перевищують світові ціни, і навіть при цьому законтрактувати цукор українські виробники кондитерських і хлібопекарських виробів, морозива та інші на внутрішньому ринку не можуть», — зазначають у ТПП.

Зростання цін прискорює інфляцію. Як свідчать дані Держстату, за січень ціни в середньому зросли на 1,3%, у порівнянні з попереднім місяцем, і на 6,1% — у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«За вирахуванням сезонної складової споживчі ціни у січні підвищились на 1%, що є значним зростанням як для одного місяця. І хоча зростання вартості олії, цукру та овочів уповільнилося, їх внесок, доповнений черговим збільшення ціни на яйця, зумовив зростання індексу цін на продовольчі товари на 1,4% за місяць», — зазначає керівник Центру макроекономічного моделювання KSE Юрій Шоломицький.

Ключові слова: ціни, цукор, яйця, олія

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером

1
0