Спецможливості
Новини

Ціни на продукти в світі виросли до рекордного рівня

09.09.2016
1354
Ціни на продукти в світі виросли до рекордного рівня фото, ілюстрація
прилавок

Ціни на продовольчі товари в світі в серпні виросли до найвищого рівня за останні 15 місяців

Про це повідомляє Politeka

 Ціни на продовольчі товари в світі в серпні виросли до найвищого рівня за останні 15 місяців, завдяки зростанню ринку пальмового масла і молочної продукції, який переважив слабкий зерновий ринок.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), щомісячний індекс цін на продовольчі товари піднявся 1,9% в порівнянні з попереднім місяцем, і майже на 7% в порівнянні з серпнем 2015 року - це найвищий рівень з травня минулого року, коли ціни на молочку, рослинні масла і цукор повзли вгору.

На думку старшого економіста FAO по зерну Абдолреза Аббассіаны, ціни на продукти харчування, які падають протягом останніх кількох років через зростання поставок і сприятливих погодних умов, мабуть, досягли нижньої межі.

З початку року індекс цін на цукор в світі підскочив на 43%, рослинні олії - 21%, м'ясо - 12% і молочні продукти на 7%. Зернові культури, включаючи пшеницю, кукурудзу і рис, були єдиним сектором, який скорочувався з січня - падіння склало майже 4%.

За підсумками серпня 2016 року в Україні третій місяць поспіль зафіксовано дефляцію - на цей раз вона склала 0,3%. Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,0%. Найбільше (на 10,6%) подешевшали овочі. На 5,1-0,1% знизилися ціни на фрукти, продукти переробки зернових, сало, рис, цукор, рибу та продукти з риби. Одночасно на 1,3-0,2% подорожчали яйця, маргарин, молоко і молочна продукція, м'ясо і м'ясопродукти, олія, соняшникова олія, макаронні вироби.

Ключові слова: ціна на хліб

Інтерв'ю
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0