Спецможливості
Новини

Ціни на хліб в Україні виростуть вже в жовтні

13.09.2017
1690
Ціни на хліб в Україні виростуть вже в жовтні фото, ілюстрація
Хліб уже в жовтні може подорожчати в середньому на 50 копійок

Хліб уже в жовтні може подорожчати в середньому на 50 копійок. Через посуху врожаю зібрали менше, ніж в минулому році - близько 37 млн ​​т зернових. Через падіння врожаю підскочили ціни на зовнішньому ринку, де Україна є одним з ключових експортерів зернових. Тому хлібороби продають дорожче пшеницю і всередині країни, пише propozitsiya.com за матеріалами facenews.ua.

За словами директора департаменту землеробства і технічної політики в АПК Володимира Топчія, найбільший недобір - у Київській та Черкаській областях, мінус 1 т з кожного гектара зернових.

"Можу чітко сказати, що врожайність у моїх господарствах нижче десь на 30- 40%, ніж в минулому році. Продаємо там, де ціна вигідніші, тому що немає сенсу працювати, вирощувати і віддавати за безцінь", - відзначає аграрій Григорій Боціон.

У Всеукраїнській аграрній раді прогнозують, що в цьому році за тонну пшениці будуть просити близько $180, що на 10% дорожче, ніж в минулому році. Відповідно на стільки ж може вирости ціна на хлібну продукцію.

"Якщо зерно подорожчає, то, відповідно, буде дорожчати борошно. А, наприклад, у ціновій політиці на хліб близько 30-35% відіграється на борошні. Тобто, якщо ми будемо бачити подорожчання борошна, це вплине на те, що хліб подорожчає" , - пояснив голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Прогнозують, що хліб почне дорожчати вже в жовтні-листопаді, в середньому на 50 коп./буханець.

Ключові слова: хліб, подорожание

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0