Спецможливості
Новини

Бум на аграрні розписки в регіонах

16.11.2016
1070
Бум на аграрні розписки в регіонах фото, ілюстрація
Проект "Аграрні розписки в Україні" діє в кількох регіонах України

У Сумській області сільгоспвиробникам Великописарівського району провели семінар із питань нових форм кредитування аграрного сектора "Аграрні розписки в Україні". Про це повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу регіональних ЗМІ.

Під час заходу аграрії дізналися про впровадження нової фінансової технології в кредитних відносинах між сільськими господарствами, середніми і малими фермерами, банківськими установами і підприємствами інших галузей економіки.
Ще недавно традиційним виходом зі скрутної економічної ситуації для сільгоспвиробників було кредитування, яке дозволяло на час забезпечити госпдіяльність підприємства. Однак падіння економіки дало поштовх для підвищення процентних ставок кредитування. У 2015 році в АПК вони досягли 35%, що значно вище, ніж в країнах Європи. Така послуга стала для більшості представників бізнесу непідйомною.
Крім цього, українські банки охочіше дають кредити агрохолдингам, а не малим і середнім агропідприємствам. За даними Нацбанку за станом на 01.12.2015 року, підприємства АПК залучили кредитів на 115,5 млрд грн.
Незважаючи на бюджетні кошти, які були спрямовані на здешевлення кредитів, недостатність матеріальних і технічних ресурсів поставила багатьох українських аграріїв у глухий кут.
У зв'язку з цим, ВР знайшла альтернативу, прийнявши в 2013 році закон "Про аграрні розписки". Документ надав можливість агровиробникам залучати кошти для забезпечення своєї діяльності під заставу майбутнього врожаю.
 

Довідка 

Ухваленню Закону "Про аграрні розписки" в Україні передував вдалий досвід використання такого інструменту небанківського кредитування в Бразилії. Прототипом аграрних розписок є договори Cedula de Produto Rural, які були впроваджені в Бразилії в 1994 році. Популярний серед малих і середніх аграрних підприємств, такий метод фінансування щорічно дозволяє залучати $ 25 млрд в приватний сектор агропромислового комплексу країни, а це становить майже 40% від усіх інвестицій, що залучаються в аграрну галузь.

В Україні така альтернатива не отримала широкого попиту відразу через відсутність чіткого механізму функціонування нового інструменту кредитування. Тільки восени 2014-го Мінагрополітики і Мін'юст впровадили пілотний проект із відпрацювання механізму введення в обіг аграрних розписок. Проект отримав назву "Аграрні розписки в Україні".
Зараз проект реалізує компанія IFC, яка є членом Всесвітнього банку, при партнерстві Швейцарської Конфедерації в Україні. Проект вже діє в чотирьох областях: Полтавській, Черкаській, Вінницькій та Харківській. В цьому році до нього приєдналися Хмельницька, Миколаївська, Сумська та Тернопільська області.

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее

1
0