Спецможливості
Новини

Чи платитимуть німці у п'ять-шість разів більше за кілограм яловичини заради збереження клімату?

09.01.2022
662
Чи платитимуть німці у п'ять-шість разів більше за кілограм яловичини заради збереження клімату? фото, ілюстрація

Німці мають їсти більше біопродуктів, менше напівфабрикатів, вимагає міністр сільського господарства ФРН Джем Ездемір.

На думку «зеленого» політика, ціна на продукти має відображати екологічну реальність.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dw.com.

За словами Ездеміра, харчування середньостатистичного німця є надто нездоровим. 

«Зелений» політик вважає, що в Німеччині дуже низька якість харчових продуктів та занадто низькі ціни на них. 

«Більше не повинно бути демпінгових цін на продукти, вони руйнують ферми, роблять неможливим гідне утримання тварин, сприяють зникненню видів та руйнують клімат. Я хочу це змінити», — сказав Ездемір. 

Ціна на продукти харчування, вимагає міністр, має «сильніше відображати екологічну реальність.

Висловлювання Ездеміра відразу викликали різку критику з боку християнських демократів, які зараз перебувають в опозиції. Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер (Markus Söder) заявив у інтерв'ю газеті Bild, що федеральний уряд не повинен «вказувати людям, що і скільки їм слід їсти». Сільське господарство в Баварії відіграє важливу роль в економіці, а фермерські об'єднання мають великий вплив.

Харчова промисловість готова докласти не менше зусиль, ніж будь-яка інша галузь, щоб зробити свою продукцію більш екологічною, наголошує Крістоф Мінгофф.

«Ніхто більше не хоче м'яса закатованих тварин, — каже він. — Усі ці цілі вже визначені, проте проблема в тому, що це вартує великих грошей. І головне питання: хто за це заплатить?».

Питання ціни всіх цих заходів не варто недооцінювати. На це звертається увага і в доповіді, представленій у липні 2021 року «Комісією з питань майбутнього сільського господарства», до якої увійшли вчені, фермери, представники бізнесу, а також фахівці у сфері захисту прав споживачів, довкілля та захисту тварин.

Вони не тільки передбачили загальні вимоги, про які тепер говорить і Ездемір: скоротити споживання м'яса, ефективніше захищати клімат.

Комісія також дійшла висновку, що споживачі, наприклад, мають платити у п'ять-шість разів більше за кілограм яловичини — понад 80 євро, а не близько 13 євро, як сьогодні. Так повинні зрости ціни, щоб компенсувати додаткові витрати, які допоможуть уникнути забруднення довкілля та зберегти біорізноманіття. На думку комісії, молочні продукти мають коштувати у два-чотири рази дорожче, ніж нині.

Комісія оцінила обсяг екологічної шкоди, яку завдає промислове сільське господарство, приблизно в 90 мільярдів євро на рік. Тому рекомендовані щорічні інвестиції у розмірі 7-11 мільярдів євро для переходу на екологічне сільське господарство витрачатимуться недаремно, йдеться у її підсумковій доповіді. У жодному разі, як вважає комісія, без скорочення поголів'я худоби в Німеччині не обійтися.

 

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0