Спецможливості
Новини

Британські фермери б’ють рекорди продуктивності

07.05.2018
1018
Британські фермери б’ють рекорди продуктивності фото, ілюстрація

Продуктивність британського сільського господарства в 2017 р. зросла на 2,9% порівняно з історичним максимумом завдяки суттєвому зростанню виробництва як у рослинництві, так і в тваринництві. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на британський тижневик Farmer’s Weekly.

Зростання виробництва водночас зі підвищенням цін дало змогу збільшити доходи фермерів на 1,7 млрд фунтів стерлінгів – до 5,7 млрд фунтів. Продуктивність праці на кожного зайнятого в сільському господарстві зросла майже до 29,8 тис. фунтів стерлінгів.

Основним фактором зростання продуктивності став хороший урожай: валовий збір сільськогосподарських культур збільшився на 7,3%. Зросло виробництво й тваринницької продукції, наприклад, м’яса – на 0,5% порівняно з 2016 р., зокрема, баранини – на 2%, а м’ясопродуктів і молока – на 4%.

Валовий збір ячменю зріс на 13%, ріпаку – на 23%, а цукрового буряка – на 58%.

При цьому витрати ресурсів зросли всього на 0,7%. Затрати ж міндобрив знизилися на 2,4%, а кормів на 2,5%.

Національний фермерський союз Великобританії, оприлюднивши ці дані, розраховує привернути увагу до галузі, щоб придати їй значення при формуванні державної політики на період, коли країна вийде з ЄС.

Водночас віце-президент Національного фермерського союзу Гай Сміт відзначає, що зростання доходів спостерігалося на базі низьких значень попередніх років. «Слід пам’ятати, що зростання відмічено після трьох поспіль років, коли спостерігалося зниження доходів і прибутковості, і в умовах посилення нестабільності цін у галузі. Тож Національний фермерський союз занепокоєний щодо можливостей збереження цих тенденцій у майбутньому», - сказав Гай Сміт. Він додав, що це ще не значить, що британське фермерство увійшло в період стабільної прибутковості: зниження цін у нинішньому році може знову змінити тенденцію.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0