Спецможливості
Новини

“Боюся, що в Україні через два-три роки взагалі не вирощуватимуть гречку», — голова ВАР

09.10.2018
1003
“Боюся, що в Україні через два-три роки  взагалі не вирощуватимуть гречку», — голова ВАР фото, ілюстрація

Цього року площі під гречкою скоротилися майже вдвічі у порівнянні з минулим роком. Про це повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун  на прес-конференції в Києві 9 жовтня, пише propozitsiya.com.

Так, у цьому році через інтервенцію неякісної крупи з Росії площі під посівами гречки скоротилися  зі 184 тис га в 2017 році до 100 тис га, що негативно позначиться на вітчизняній галузі бджільництва, оскільки заміні цій культурі як медоносу не існує.

Натомість зростає імпорт гречки: з 9,2 тис. т у 2016 р. до 12 тис. т у 2017 р. і 20 тис т з початку нинішнього року. За оцінками аналітиків, загальний об’єм імпорту гречаної крупи з Росії, включаючи тіньові поставки, складає не менше 50 тис. т. Натомість вітчизняні заводи минулого року виробили всього 55 тис. т крупи. Таким чином,частка російської гречки на українському ринку  вже досягла близько 45–50%.

“Наше занепокоєння полягає в тому, що через два-три роки  у нас взагалі не буде гречки ” – відзначив по цьому питанню голова ГО “Всеукраїнська Аграрна Рада” Андрій Дикун.

“Якщо в минулому році закупівельна ціна гречки була  близько 12 грн/кг, то сьогодні —в межах 6–8 грн, що дуже невигідно для виробників гречки. Якщо держава не зробить певних кроків, то сільгоспвиробники  в наступному році не будуть сіяти гречки, а замінять її на ГМ-сою”, —   зауважив директор СТОВ «Перемога» (Фастівський р-н Київської обл.), яке вирощує посівний матеріал гречки, Микола Малієнко.

 “При незалежній Україні попит на гречку став меншим. На сьогодні зерно гречки дешевше, ніж пшениці, і нас це турбує”, — додав директор Білоцерківського КХП Іван Шилов.

“ Нам  сьогодні потрібні такі сорти, які б давали урожайність від 20 до 30 ц/га за будь-яких кліматичних умов”, — продовжив він. Зараз же середня врожайність гречки по Київській обл. становить 19 ц/га, а торік, у посуху, була всього 12 ц/га.

“Якщо в Білоцерківському районі гречкою раніше було засіяно 1200 га то в цьому році  — 742 га.  Це говорить про те, що ніколи селяни не будуть сіяти гречку, якщо вона буде продаватися по 6 грн”,  — говорить Іван Шилов. Також він відзначив, що реальна ціна гречки  — 7000 грн/т. Відповідно, ціна гречаної крупи в торгових мережах має бути в межах 13–14 грн/кг.

Ірина Твардовська  i.tvardovska@univest-media.com

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0