Спецможливості
Новини

Більшість пайовиків готові продавати землю не дешевше ніж за $6 тис/га

07.02.2018
2048
Більшість пайовиків готові продавати землю не дешевше ніж за $6 тис/га фото, ілюстрація

Близько 70% респондентів вважають, що передумовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель с/г призначення має бути комплексне нормативно-правове врегулювання цього питання, а також встановлення спеціальних обмежень в інтересах українського народу. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи результати опитування з питань можливих моделей обігу земель с/г призначення в Україні на прес-конференції, яка відбулася в УНІАН 7 лютого 2018 року, передає propozitsiya.com.

У разі зняття мораторію продати свої земельні паї мають намір близько 10,4% власників. А це означає, що пропозиція на ринку земель у разі його зняття може становити 1,5-2,8 млн га с/г угідь. За словами завідувача відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Ольги Ходаківської, придбати земельні ділянки виявило бажання близько 48% землекористувачів.

Переважна більшість селян обізнані в тому, якою насправді є вартість сільгоспугідь: 39,4% вважають, що ціна має бути в межах 6 тис дол. США/га, ще стільки ж респондентів оцінюють 1 га в 12 тис дол. США.

Утім, на думку Ольги Ходаківської, прийнятна для викупу земель ціна є суттєво нижчою. 54% опитаних землекористувачів готові заплатити не більше 1000 дол США/га, і лише 15,3% - 2500дол США/га.

Найбільш прихильною до можливого введення купівлі-продажу землі є та частина власників земельних паїв, які обробляють їх самостій        но. При цьому більшість із них висловлюються за обмеження обігу земель фізичними особами (16%), або ж громадянами України та фермерськими господарствами (12%).

58,1% представників територіальних громад підтримують необхідність запровадження ринкового обігу земель с/г призначення, однак вважають, що дане питання зараз не на часі.

За результатами опитування, однією з перешкод на шляху запровадження ринкового обігу земель є брак обігових коштів у потенційних покупців. З огляду на це респонденти цілком справедливо зазначають, що процес   запуску ринку земель має доповнюватися механізмами пільгового кредитування та розстрочення платежу з наданням пріоритету тим, хто самостійно господарює на землі, або молодим фермерам, які хочуть започаткувати власну справу.   

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0