Спецможливості
Новини

Більше половини земель Литви в руках у великих землевласників

21.11.2018
1245
Більше половини земель Литви в руках у великих землевласників фото, ілюстрація

Наближається новий період європейської допомоги. Фахівці ламають голову над тим, як приборкати великих землевласників і спонукати молодих людей займатися сільськогосподарською діяльністю. Тільки, можливо, вже пізно - більше половини литовських земель знаходиться в руках великих землевласників, латифундистів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ru.delfi.lt.

І це офіційні дані. Тут є привід для занепокоєння. За даними статистики Євросоюзу за 2016 рік, всього 3,5% литовських господарств, яким належать більше 100 га сільськогосподарської землі, управляють 50% всіх земель сільськогосподарського призначення. Саме ці господарства отримують найбільше допомоги і виділяються конкурентоспроможністю, тому вирішують питання, чи є сенс їх далі фінансувати.

Дехто заговорив навіть про націоналізацію землі, щоб села не стали доважком до латифундиям. На думку фахівців, великі землевласники привели до зникнення села, оскільки затьмарили собою сімейні господарства. У Литві довго існувала думка, що невеликі господарства не конкурентоспроможні і вони приречені на зникнення, тому їх не варто підтримувати. При такому ставленні у молоді не залишається нічого іншого, як відмовитися від фермерства.

Розширення латифундистів намагалися зупинити в 2014 році, коли парламент прийняв обмеження, що дозволяють фізичним, юридичним і пов'язаним з ними особам купувати / мати в особистому володінні не більш 500 га землі (за умови розвитку тваринництва). Директор Литовського інституту аграрної економіки Раса Мелнікене назвала укрупнення господарств негативним явищем, але пропонує не займатися пошуком винних, а шукати вихід із ситуації. "Сильна сторона великих господарств - великий капітал і продуктивність праці, потужна техніка.

Вони орієнтуються на масштабне виробництво і експорт, впровадження сучасних технологій. У наших інтересах, щоб ці господарства успішно працювали. Їм треба допомогти у вирішенні двох проблем - управління ризиком і впливу на навколишнє середовище. Більше допомоги має бути спрямовано середнім і невеликим господарствам. Вони повинні бути орієнтовані на місцевий ринок і підтримувати життя в селі ", - сказала вона DELFI. В ЄС оцінили, що через великих господарств вимирає село, не залишається працівників, загострюються соціальні проблеми. Тому і хочуть ввести" стелю "допомоги. Майно швидко може сконцентруватися в одних руках, а за цим слідують революції ", - сказав DELFI Світоюс.
Голова парламентського Комітету з питань села Андреюс Станчікас зауважив, що в Литві можна обробляти необмежену кількість землі, оскільки її можна брати в оренду. Згідно із законом дозволяється володіти 500 га землі. Станчікас зауважив, що ця кількість була узаконено, тому така ситуація і склалася.

 

Ключові слова: Литва, землевласники

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее

1
0