Спецможливості
Новини

Завдяки держпідтримці аграрії придбали на 30% більше української техніки

03.01.2020
621
Завдяки держпідтримці аграрії придбали на 30% більше української техніки фото, ілюстрація

Українські аграрії в 2019 році в рамках програми держпідтримки придбання вітчизняної техніки і обладнання придбали їх на суму понад 5,77 млрд грн, що на 31,2% більше, ніж в 2018 році.Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

"При цьому розмір компенсації (25% вартості - ред.) за придбану техніку за даними Мінекономіки, за фактом в 2019 році склав 640 млн грн (задоволені заявки аграріїв по вересень), тоді як заявки, подані в жовтні-листопаді на суму 563 млн грн не компенсовані, а техніка була придбана", — повідомила секретар Нацкомітету з промислового розвитку Олена Саліхова в ході робочої зустрічі з заступником міністра розвитку економіки Тарасом Висоцьким.

У свою чергу Висоцький зазначив, що ця програма недофінансована в зв'язку з тим, що в бюджеті було передбачено на ці цілі менше коштів (682 млн грн — ред.), ніж попит на цю програму.

"Аграрії набагато більше купили техніки за програмою, ніж в бюджеті було коштів, тому можна обговорювати можливість розгляду цієї компенсації в 2020 році. Наша позиція - завершити всі програми", — зазначив заступник міністра,

Він повідомив, що за четвертий квартал, коли коштів на компенсацію вже не залишилося, аграріями була придбана техніка на 2 млрд грн, що означає компенсацію ще 500 млн грн.

Торкаючись розрахунків за програмою на 2020 рік, Саліхова зазначила, що експертна оцінка виробничих програм сільгоспмашинобудівників і прогнозованих обсягів продажів їх дилерів свідчить про збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки, мінімум, на 15% в 2020 році.

"Виходячи з цього, необхідні обсяги фінансування програми компенсації вартості техніки та обладнання на 2020 рік складають 1 млрд 946 млн грн: 1 млрд 383,5 млн грн — розмір компенсації з урахуванням збільшення обсягів реалізації на 15%, і 563 млн грн — боргу перед аграріями за придбану в 2019 році техніку", — зазначила секретар Нацкомітету.

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0